Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny

Ovoce, zelenina

Jídlo je barevné

Jídlo je pestré a plné vitamínů. V našem úseku ovoce a zeleniny na vás každý den čeká stoprocentní čerstvost a velká nabídka regionálních produktů i produktů z celého světa. Objevte naše aktuální nabídky a vyzkoušejte občas i něco nového, neboť jídlo je i objevování.


Platnost od 08.04.2020 do 12.04.2020

Jídlo je dobrý život

Nechte svoji rodinu žít zdravě. Denně vám nabízíme desítky druhů čerstvého ovoce a zeleniny.  

 

 

 

 

Banány

Žluté zásobníky energie

Banány dodávají tělu vitamín B a C, vápník a hořčík. Jejich fruktóza rychle přechází do krve a poskytuje energii pro tělo i ducha. Čím je banán zralejší, tím více škrobů se přemění na fruktózu. Proto jsou žluté banány sladší než zelené.


Ať už jsou to maliny, jahody, borůvky nebo rybíz – všechny tyto malé plody mají prostě neodolatelnou chuť. V létě bychom je nejraději používali každý den do müsli, na smoothie, koláč nebo do ovocných salátů.

Sladké jahody

Tak chutná léto

Existuje na 100 odrůd jahod, které se liší tvarem, barvou a chutí – od tmavě červených, malých a kulatých plodů, až po světle červené, velké a kuželovité. V závislosti na odrůdě mají jahody ovocnou až kořeněnou chuť. Všechny jsou však vynikající.

Abeceda plodů

Malé, pestrobarevné a zdravé

Ostružiny

Obsahují více vitamínu C než jablka a také vitamín E chránící buňky. Vychutnejte si je samotné, s jogurtem nebo tvarohem, jako smoothie nebo na dortících.

Jahody

Toto sladké ovoce má nejen lahodnou chuť, ale navíc obsahuje velké množství vitamínu C, vápníku a hořčíku.

Maliny

Jsou bohaté na vlákninu, vitamín B a C. Kromě toho obsahují maliny důležité minerály, ale jen malé množství fruktózy.

Rybíz

V těchto nakyslých až lehce trpkých plodech zpomalujících proces stárnutí se skrývá mnoho příznivých látek: antioxidanty, živiny a minerály.

Zahradní borůvky

Tyto lehce nasládlé plody jsou mimořádně cenné také díky svému vysokému podílu vitamínu A, C a E.

Angrešt

Čím zralejší, tím sladší. Svým obsahem cukru zaujímá angrešt mezi domácími bobulobými plody druhé místo, hned za hroznovým vínem.


Jídlo je objevování

Člověk nikdy není tak starý, aby nemohl zkoušet nové věci, např. vynikající granátová jablka a trpkosladkou chuť jejich jader. Vydejte se v našem úseku ovoce a zeleniny na objevnou cestu. Budete nadšeni naší vynikající rozmanitostí exotických plodů a bioproduktů.

 

 

 

Příprava granátového jablka

Návod krok za krokem

Step 1

Opatrně nakrojte slupku jablka kolem bubáku a odstraňte odkrojený vršek.

Čtěte víc

Příprava granátového jablka

Návod krok za krokem

Step 2

Kůru jablka nakrájejte odshora dolů podél nyní viditelných bílých dělících blan. Dávejte pozor, abyste nenakrojili žádná jádra.

Čtěte víc

Příprava granátového jablka

Návod krok za krokem

Step 3

Granátové jablko rozlomte podél nařezaných linií.

Čtěte víc

Příprava granátového jablka

Návod krok za krokem

Step 4

Jednotlivé měsíčky dejte do misky se studenou vodou, jádra uvolněte od slupky.

Čtěte víc

Příprava granátového jablka

Návod krok za krokem

Step 5

Bílé blanky na povrchu seberte a vodu slijte.

Čtěte víc

Jídlo je pestrost

Milujeme pestrost, a proto vám každý den nabízíme bohatý výběr čerstvého ovoce a zeleniny, a to i přímo z regionálních polí. Také příroda má ráda pestrost, její rozmanitost barev a tvarů je skutečnou pastvou nejen pro oči.

Šťavnatá rajčata

Pestrá rozmanitost na keříku

Existují bílá, žlutá, zelená, červená, růžová a fialová rajčata. Je známo několik tisíc odrůd, které se liší chutí, konzistencí i tvarem.


Barvy rajčat

Rozdíly v chuti, barvě a tvaru

Žlutá rajčata

Jejich obsah kyseliny je oproti červeným odrůdám nižší. Ten, kdo má citlivý žaludek na ovocné kyseliny, snáší žlutá rajčata lépe než červená.

Černá rajčata

Nejenže vypadají neobvykle, ale mají i obzvlášť intenzivní chuť. Za svoji barvu vděčí přírodní rostlinné látce antokyanu, což je zdraví prospěšný antioxidant.

Zelená rajčata

Tyto odrůdy zůstávají i ve vyzrálém stavu zelené. I ony jsou šťavnaté a chutné. Zralé zelené rajče se pozná podle toho, že prosvítají lehce žluté odstíny a rajče je na dotyk měkké.


Jídlo je pouto

Dobré jídlo přiláká všechny ke stolu. U stolu lidé mluví, smějí se a společně jí. Co takhle zase jednou uvařit například vydatnou polévku z čerstvých surovin? Ať už klasickou tradiční nebo podle některého z našich receptů?

Vynikající vydatné polévky