Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny

Na život jako víno

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Alphacontent/AP_Alphacontent_150/cze/10/68/Asset_2861068.png

Párování jídla a vína

Víno a jídlo k sobě patří od nepaměti, protože prakticky hned od počátku výroby tohoto bohulibého nápoje si lidé všimli také toho, že víno podtrhuje chutě a vůně jídla a naopak. Stejně tak jako v počátcích nebylo párování vína a jídla žádná složitá disciplína a lidé se řídili prostým pravidlem, zda jim daná kombinace chutná nebo nechutná, není důvod obávat se složitosti párování ani dnes. Chutná, nechutná je základní pravidlo a každým dalším si můžeme zážitek ze snoubení vína a jídla ještě vylepšit. Zatímco oblast gastronomie je prakticky nekonečná a není vždy snadné se v celé její šíři zorientovat, na straně vína máme jednu velkou výhodu, která nám pomůže ve výběru toho správného. Není totiž na světě jídlo, ke kterému bychom nedokázali vybrat vhodné víno z Moravy nebo Čech.

Kombinování vína a jídla nabízí velký prostor pro zkoušení a fantazii se zde meze nekladou. Přesto však existuje několik principů, jejichž dodržováním nemůžete udělat chybu. Nejjednodušší a zároveň nejdůležitější radou je, že byste měli párovat jídla a vína podobného charakteru. Tím předejdete tomu, že jídlo s vínem bude soupeřit o vaši chuť a čich. U takového soupeření totiž bývá vždy jen jeden vítěz a jeden poražený.

K jemnému jídlu se proto hodí jemné víno, k výraznějšímu nebo pikantnímu jídlu zvolíme výraznější, plnější víno. Podobné je to i u masa, kde si můžeme pomoci jednoduše zrakem – k bílému masu bílá vína, k červenému červená, a když váháme, tak růžová. Víno a jídlo by totiž mělo ladit také vizuálně, tedy barvou. Je to jednoduchá pomůcka, ale velmi dobře funguje. K voňavým, kořeněným jídlům se hodí vína s bohatou aromatikou. Sladká jídla doplňujeme sladkými víny, kterým by však neměla chybět i svěžest, aby sladkého nebylo příliš. Vyzkoušet ale můžete i protiklady. Například sladké víno ke slanému jídlu. Spojení těchto dvou chutí může být překvapivě skvělým zážitkem.

Mějme ale na paměti, že pravidlo o podobnosti charakteru nefunguje u jídla s nakyslou chutí a vína s vyšší kyselinou. Zde se totiž oba vjemy navzájem posilují, a kombinace tak nemusí vždy působit harmonicky. Suché víno s vyšší kyselinou se ale skvěle hodí k tučnému jídlu, jelikož vinná kyselina rozpouští tuky a jídlo tak odlehčí a pozvedne.

Ať se již rozhodnete pro zodpovědné dodržování staletími prověřených pravidel, nebo se budete řídit svou fantazií a chuťovými buňkami, jedno je jasné. Kvalitní moravská nebo česká vína promění jídlo v hostinu.


https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/cze/90/24/Asset_2859024.jpg

Naše Frankovka promění jídlo v hostinu

Nechte se unést spojením šťavnaté chuti pečeného roastbeefu
se zelenými fazolkami a omáčkou, kterou příjemně rozehraje
sklenka naší Frankovky v jedinečný kulinářský zážitek.
Dopřejte si víc.


https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/cze/90/86/Asset_2859086.jpg

Naše Zweigeltrebe promění jídlo v hostinu

Nechte se unést spojením chuti čerstvého Caesar salátu
s grilovaným kuřecím, kterou spolehlivě rozehraje sklenka
našeho lehkého růžového Zweigeltrebe v excelentní prožitek.
Dopřejte si víc.


https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Content_150/cze/91/50/Asset_2859150.jpg

Naše Rulandské bílé promění jídlo v hostinu

Nechte se unést spojením tradiční chuti smaženého řízku
s lehkým salátem, kterou dokonale rozehraje sklenka našeho
svěžího Rulandského bílého v lahodnou symfonii.
Dopřejte si víc.