Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny

Naši dodavatelé

Kupujete v Kauflandu jablíčka, brambory, mrkev, rajčátka? Nebo radši kus kvalitního hovězího a vepřového na steak nebo řízeček? A co kytičku pro maminku, babičku, přitelkyni nebo paní učitelku?

 

Snažíme se pro vás najít to nejlepší a spolupracujeme hlavně s místními chovateli a pěstiteli. Díky tomu si vychutnáváte čerstvé ovoce a zeleninu, kvalitní maso nebo potěšíte své nejmilejší krásnou kytičkou. Naši dodavatelé nás pozvali do svých firem, na pole a farmy. Nakoukněte s námi.

BRAMKO

Dýně z Kolínska

Podívejte se s námi k pěstitelům z Polabí. Máte rádi máslovou dýni, Hokkaidó nebo vás láká vyzkoušet neobvyklou Sweet Dumpling?

Pan Rudolf Starý nás provedl po dýňových polích

Pan Rudolf Starý nás provedl jeho dýňovým královstvím nedaleko Kolína. Na polích o rozloze 40 hektarů pěstuje různé druhy dýní již 13 let.

Kvalitu dýní jsme ověřili přímo na poli

Jako první v České republice začal pan Rudolf  pěstovat mexické dýně, které se vyřezávají na Halloween a velmi oblíbené dýně Hokkaidó. A která je jeho favoritkou? Jsou to všechny.

Odrůda dýně Sweet Dumpling zatím není moc známá

Novinkou mezi dýněmi je ne příliš známá, ale chuťově výborná odrůda Sweet Dumpling. Připomíná jedlé kaštany, navíc je krásně barevná. Je perfektní pro přípravu omáček, polévek, na pečení a do dezertů.

Vodní melouny se dají pěstovat i v Polabí

Statek, který pan Rudolf Starý koupil, stojí v Libodřicích už 200 let. Zachránil ho před spadnutím a splnil si tak svůj dětský sen. Kromě dýní začal jako první pěstovat i vodní melouny. V historických knihách narazil na zmínku, že toto území bylo už koncem 16. století tím nejlepším místem pro jejich pěstování.

Krásně oranžové dýně jsou signálem, že je tu sklizeň

Pěstování dýní je velmi náročné, v Polabí se o ně stará na 50 zaměstnanců. Dýně se pěstují buď z přímých výsevů, nebo z vlastní sadby. Sazenice jsou velmi křehké, a tak se sází pouze ručně. Během růstu není povoleno používat postřiky proti plevelům. „Pěstování dýní není pro každého, když chcete opravdovou kvalitu, musíte všechno dělat ručně.“

Máslové dýně dozrály pěkně na sluníčku

Když zaprší, je nutné hlínu z dýní pečlivě očistit předtím, než na nich zaschne. Šetrnost je důležitá i při sklizni. Musíme si dát pozor, abychom dýně nepotloukli. Do 48 hodin jsou z pole na pultech vašich prodejen. Ideální teplota pro jejich skladování je 12 – 14 °C, doma je nejdůležitější dát dýně na nějaké suché a dobře větrané místo.

Dýně hokkaido připravené na cestu do Kauflandu

Veškerá zelenina od našich dodavatelů je kontrolována systémem Integrovaná produkce zeleniny (IPZ). Tuto pečeť získá jen kvalitní zdravá zelenina, pěstovaná způsobem šetrným k životnímu prostředí. Zelenina je zároveň certifikována pečetí GLOBAL G.A.P., která garantuje mezinárodně uznávaný standard kvality a zdravotní nezávadnosti potravin.


Vinařství Baloun

Víno z Jížní Moravy

Zajímá Vás, kde vzniká dobré moravské víno? Podívejte se s námi za panem Balounem na jižní Moravu, kousek od Velkých Pavlovic.

Pan Baloun pěstuje skvělé moravské víno

Moravské vinohrady mají jenom písčitou půdu, která dává vínům krásný ovocný charakter. Nakoukněte pod pokličku rodinému vinařství Balounových z Velkých Bílovic.

Vinohrad pana Balouna roste ve Velkých Blovicích

Pan Radomil Baloun pochází z vinařského rodu ve Velkých Bílovicích a své vinařství založil už v roce 1991. Vinařství Baloun má dlouhou rodinnou tradici již od 19. století.

Modré hrozny, které čekají na sklizeň

Při výrobě vína jsou hlavní ruce. Budete se divit, ale ty jsou často důležitější než hrozen. Ve vinařství si vždycky musíte pohlídat, co se děje na vinohradu a ve sklepě. Víno vyrábí všichni stejně, jen s jiným výsledkem. O chuti a vůni rozhoduje, kdy co s vínem uděláte. Je důležité mít pro to cit.

Vinný sklep vinařství Baloun

Úžasná jakostní vína do našich obchodů dodává pan Baloun. Jeho dcera Michaela Balounová dodává skvělá vína přivlastková pod svou značkou.


Bohemia Apple

Jablka z Českého Brodu

My Češi máme rádi česká jablíčka. Až 4 z 5 jablek, která se u nás snědí, pochází z nádherné krajiny v Polabí. Podívejte se k největšímu sadaři u nás.

Pan Vyšata z Bohemia Apple

Tentokrát jsme rádi přijali pozvání k panu Robertu Vyšatovi z Tuchorazi nedaleko krásné nížiny kolem Českého Brodu.

Jablečný sad Bohemia Apple

Pan Vyšata pěstuje, šlechtí svůj sad a vymýšlí stále nové a nové vylepšení už přes 20 let. Dnes už hospodaří na 215 hektarech jablečných sadů.

První jarní květy jabloní

Celý sad je potřeba neustále udržovat v té nejlepší kondici. K tomu má pan Vyšata odborníka s 30letou praxí.

Oblíbená česká jablka Red Delicious

V posledních letech se plocha jablečných sadů zmenšila z 340 na 215 hektarů. V Evropě je ale obvyklá rozloha 2 až 5 hektarů. O sady a jablka se celý rok stará více než 100 lidí. Na různé aktuální práce a v období sklizně a se najímají další brigádníci, aby se jablíčka podařilo do prodeje dostat včas.

Velký výběr českých jablek v obchodech Kaufland

Momentálně se v Bohemia Apple zaměřují na nejvíce oblíbené odrůdy jako je Golden Delicious, Gala, Red Delicious, Jonagold nebo Idared. Ročně tu tak vypěstují asi 150 000 tun.

Mošt Bohemia Apple se dováží i do Kauflandu

Aby se zpracovala všechna jablíčka, Bohemia Apple začali vyrábět i velmi oblíbený jablečný mošt. Jablka kupují i od ostatních dodavatelů a výroba moštu začala právě díky spolupráci s Kauflandem, který odebírá mošt dlouhodobě. Tato skvělá spolupráce běží úspěšně už několik let.


G's Group Holding CZ

Kytičky z Polabí

Chcete udělat radost mamince, manželce, přítelkyni? Překvapte krásnou kytičkou. Funguje to, vážně! Mrkněte na reportáž z opravdového zahradnického ráje.

Pan Valtr se věnuje pěstování kytiček celý život

Jak se z nápadu stane vášeň na celý život? Když pan Josef Valtr zakládal v roce 1979 po zkušenostech v družstvu svoji vlastní firmu, možná tušil, že tohle už bude láska na celý život. Tehdy neměl ani jednoho zaměstnance, jenom ten nápad. 

 G's Group Holding nabízí obrovský výběr květin

V roce 1993 mu přibývá rodinná posila, syn Tomáš. Pan Valtr začínal s pelargoniemi, a ty jsou dodnes jednou z nejprodávanějších odrůd na jaře.

Skleníky s pelargoniemi, slunečnicemi a dalšími květinami z Polabí

Na Vánoce se u Valtrů nejvíce prodávají čím dál víc oblíbené vánoční hvězdy.

Hrnkové květiny jsou u nás velmi oblíbené, hlavně na Vánoce

Po investici do nové technologie v roce 1983 Valtrové zkouší úplně nový typ sazeničky, tzv. mini sadby. Sazeničky dnes prodávají v obrovském množství po celé republice, ale i na Slovensku.

Ve skleníkách pana Valtra najdete mnoho druhů květin.

Rok 2008 znamená pro firmu nový směr. Dávají se dohromady s anglickou rodinnou firmou G's Marketing, velkým hráčem na zelinářském trhu v Evropě. Dnes má pan Valtr jeden z největších skleníkových areálů v Evropě a dodává do českých i slovenských obchodních řetězců i zahradních center a velkoobchodů.


G's Group Holding CZ

Salátové mixy

Připravit si doma míchaný salát, to znamená hodně času, práce a krájení. Namíchané mixy z čerstvých salátů stačí jen otevřít a už můžete chroupat.

Pan Valtr nám ukázal pole, kde rostou salátky

Zajeli jsme se mrknout za panem Josefem Valtrem do polabské firmy G's Group Holdings CZ, jak se takové salátové balíčky připravují.

Pole se salátem firmy G's Group Holdings

Původní nápad na hotové saláty si pan Valtr přivezl více jak před 12 lety z Anglie. Dnes patří takové salátové balíčky k nejoblíbenějším. Prima nápad na zdravý lehký oběd nebo večeři :-)

Osobně jsme zkontrolovali kvalitu salátových balíčků

A je ten salát opravdu čerstvý? Nejsou to jen salátové zbytky? Nemusíte se bát! Do salátových mixů patří jen ty nejlepší kousky zeleniny, jen tak jsou saláty čerstvé a dobré. Abyste si mohli užít bezva salátek, je všechno pěkně pečlivě zabaleno a kontrolováno a saláty rychle cestují na pulty obchodů.

Na polích najdete polníček, ledový, římský nebo dubový salát

A co je tajemstvím čerstvosti salátů? Při jejich balení se musí dodržet správný podíl kyslíku a oxidu uhličitého. Díky tomu si můžete vyhutnat jedny z nejoblíbenějších salátů. Oživte svou večeři nebo grilovačku se saláty Top Mix, Párty mix a Rodinný mix.


BRAMKO

Brambory ze Semic

Vánoce bez bramborového salátu? TO nejde! Dobroty z brambor ale rádi mlsáme celý rok. A kde se naše brambory pěstují? Mrkněte k panu Pokornému do Semic.

Pan Pokorný pěstuje v Semicích brambory

V roce 1991 založil pan Pavel Pokorný firmu BRAMKO. Vtipkuje s námi, že název BRAMKO znamená „Brambory kolik chcete”, ale nakonec se přiznává, že je to zkratka „Brambory a košťáloviny”.

Bramborové pole firmy BRAMKO ze Semic

Pan Pokorný začínal pěstovat svou úrodu na malém políčku. Zasadil první brambory, květák a zelí. Sklizenou úrodu se mu s pomocí spolupracovníků podařilo úspěšně prodat. Postupem let poptávka po zelenině rostla a rok od roku se jí tak pěstovalo víc a víc.

Oblíbená odrůda brambor Carrera

Dnes se v Semicích pěstují brambory na ploše 950 hektarů. Na dalších 1 500 hektarech roste kořenová zelenina, česnek, nebo třeba i dýně. 

Sklizeň ledového salátu

V BRAMKU jako vůbec první začali s praním mrkve a brambor ve velkém. Po revoluci se také nebáli tehdy neobvyklých druhů zeleniny jako bylo čínské zelí nebo ledový salát.

Česneku se v Semicích parádně daří

Pan Pokorný se vždy snaží hledat nové a lepší způsoby, jak pečovat o svá políčka a úrodu. Při pěstování se nebojí experimentovat. Na našich prodejnách od něj najdete ředkvičky, dýně, zelí nebo oblíbenou odrůdu brambor Carrera. A navíc vždycky za příznivou cenu. 


Farma Dryák

Český česnek

Česnek je už od časů našich babiček známý jako účinný bojovník proti chřipce a bacilům. Podívejte se s námi na Farmu Dryák, kde roste pořádný český česnek.

Pan Dryák pěstuje česnek od roku 1991

Pan Karel Dryák nás pozval na svá pole ve Vítově nedaleko Slaného. Ukázal nám, co pěstování česneku obnáší. Pravý český česnek je takový malý přírodní zázrak a životabudič. Zahání špatnou náladu, únavu a osvědčil se jako afrodiziakum. 

Česnekové pole ve Vítkově u Slaného

Pole pana Dryáka nás přivítala krásným výhledem na horu Říp. Na Farmě Dryák začínali s pěstitelstvím už v roce 1991. Nejdřív zkoušeli broskve, postupně přidali třešně, meruňky, jablíčka a švestky.

Bohatá sklizeň česneku Farmy Dryák

A jak se pod Řípem začal pěstovat česnek? Pan Dryák pořádá každý rok velko zabíjačku pro zaměstnance a jeden rok se mu vůbec nedařilo dochutit gulášek nekvalitním česnekem ze zahraničí. Tak pana Dryáka napadlo pěstovat pravý český česnek na svých polích.

Kvalita česneku je jasná na první pohled

Česnek začala Farma Dryák pěstovat na políčku velkém 3 hektary. Dnes česnek roste na 40 hektarech a pan Dryák patří k jednomu z největších pěstitelů česneku v České republice.

Čerstvě sklizený česnek

Česnek má velkou tradici i ve Francii. Je velmi oblíbený a francouzští gurmáni si na něm rádi pošmáknou. Proto pan Dryák zkusil zajet právě do Francie a sehnat kvalitní sadbu pro svá pole.

Farma Dryák dodává česnek klasický i uzený

Už jste vyzkoušeli uzený česnek? Nechte se pohltit skvělou a výraznou chutí speciality Farmy Dryák. Česnek je uzený na směsi dubu, buku a jasanu. Uzením se zvýrazní česneková chuť, která připomíná uzené maso a špek. Co jiného vám dokonale dochutí gulášek nebo opečenou topinku?

Česnek připravený na cestu do Kauflandu

Farma Dryák je označena pečetí kvality GLOBAL G.A.P., která zaručuje mezinárodně uznávaný standard kvality potravin. Jsou také členy ovocnářské a zelinářské unie a získali ocenění SIPO. Možná právě díky těmto oceněním nepřestává pan Dryák vymýšlet nové nápady, pořád posouvá svou firmu dopředu a pěstování česneku ho jen tak neomrzí.


Firma Český chřest

Chřest z Polabí

Chřest patří mezi krále zeleniny a  jaro si bez něj už ani neumíme představit. Je úžasný do polévky nebo jako lehký oběd. A jak se pěstuje kvalitní český chřest?

Pan Šandera a pan Šafář z firmy Český chřest

Zajeli jsme se podívat na pole do Hostína nedaleko Mělníka, kde pod rukama společnosti Český chřest vyrůstá delikátní a stále oblíbnější chřest. Firmu Český chřest založili pan Petr Šandera a pan Jiří Šafář. Jejich značka se už od svých prvních chvil může pochlubit nejvyšší kvalitou.

Chřest už vykukuje z hlíny

Chřest ve svých kuchyních používají i slavní kuchaři Gordon Ramsey nebo Jamie Oliver. Aby vyrostl opravdu luxusní chřest, je potřeba písečná půda, kterou najdeme v Polabí na Mělnicku. 

Bílý chřest je delikatesa

Český chřest má svá pole o rozloze 100 hektarů. Tradičně zaváží chřest i do všech Kauflandů po celé České republice. Chřest se sklízí každý den, aby byl opravdu čerstvý. Krásnou sladkou chuť chřestu ovlivňuje hlavně počasí. Je to jako s vínem. Čím víc sluníčka chřest má, tím je sladší. 

Každodenní sklizeň chřestu v Polabí

Český chřest podléhá přísným mezinárodním hodnocením kvality GLOBAL GAP. Splňuje taky podmínky zemědělství bez zbytečných chemikálií.

Krásně zabalený chřest pro zákazníky Kauflandu

Zelený a bílý chřest je stále jedna rostlinka. Jde jen o rozdílný způsob pěstování. V Hostíně pěstují chřest bílý, zelený a fialový. Fialový chřest patří mezi gurmánské chuťovky. Pánové Šandera a Šafář prý mají chřest čím dál víc v oblibě díky vysokému obsahu vlákniny, vitamínů a detoxikačním účinkům při kocovině.


Bloom

Řezané květiny z Holandska

Udělejte dojem na své milované okouzlující řezanou kytičkou. Zabodujete! Nakoukněte s námi do holandské firmy Bloom, k dodavateli našich řezaných květin.

Na řezané kytičky jsme se zajeli mrknout do Holandska

Ve všech prodejnách Kaufland seženete každý týden vždy od středy do neděle čersrtvé řezané květiny a vázané kytičky. Ty dodává holandská firma Bloom, jeden z největších vývozců řezaných květin. 

Řezané růže v různých barvách

Ve všech prodejnách Kaufland seženete každý týden vždy od středy do neděle čersrtvé řezané květiny a vázané kytičky. Ty dodává holandská firma Bloom, jeden z největších vývozců řezaných květin. 

Kytičky jsou krásně barevné a čerstvé

Kvalita čerstvých řezaných květin je velmi důležitá. Kytičky jsou přísně testovány v místnosti s 60% vlhkostí při teplotě 20 °C. To odpovídá hodnotám v našich domovech. Takto se květiny testují až 3000x za rok.

Aranžování květin musí mít stále nové trendy

Nové a nádherné návrhy pro vázání květin posílají přímo z Paříže. Designéři ve firmě Bloom předají návrhy šikovným floristkáma ty pro vás uvážou jedinečnou vázanou kyticí.

Krásné růže potěší každou ženu

V Bloom také nakupují čerstvé květiny od malých pěstitelů na slavné květinové burze v Aalsmeer. Květiny se v tomto malém městečku u Amsterdamu prodávají už od orku 1928. Každý den se tu během pár hodin prodá víc než 16 milionů řezaných a kolem 1 milonu hrnkových květin.

Nakoukli jsme i na květinovou burzu

Květinová burza probíhá podle holandských tradic. Obrovské hodiny ukazují přesně 10 sekund. Každou sekundou se cena kytiček mění. Čím déle čekáte, tím je cena nižší, ale riskujete, že na vás nic nezbyde. Květiny jsou velmi často vyprodány už před 10. hodinou a ještě ten den vyráží na cestu do obchodů.

Rudé růže z Afriky

V Bloom podporují i regionální pěstitele z Afriky. Z Keni se dováží růže a karafiáty, ze Zimbabwe a Etiopie dodávají místní pěstitelé dlouhostonkové růže. Krásné a voňavé růžičky jsou u nás, ale i po celé Evropě, nejoblíbenější kytičkou.


VH Agroprodukt

Mrkev z Piletic

Mrkvičku jsme jedli už jako děti. Dnes nám udělá větší radost mrkvový koláček nebo svěží smoothie. Zajeli jsme okouknout mrkvová pole do Piletic. Podívejte se taky!

Pan Jan Věcek nás přivítal s úsměvem

Po polích plných mrkve nás provedl pan Jan Věcek, jeden z majitelů společnosti. VH Agroprodukt pěstuje v Pileticích mrkev už od roku 1993. Když později společnost převzali synové Jan Věcek a Roman Věcek, pokračovali v rodinné tradici pěstování mrkve.

Čerstvá a sladká mrkvička přímo z pole

V našich domácnostech každý schroupe v průměru až 8 kg karotky. Nejzdravější, co nás asi překvapí, je vařená nebo restovaná. Mrkvička je dokonalý základ české i zdravé kuchyně. Bezvadně se hodí do polévky, omáčky... hmmm svíčková, do salátu, jen tak chroupnout ke svačině, nebo do sladké mňamky.

Rozlehlá pole s karotkou firmy VH Agroprodukt

Dnes se na jejich polích pěstuje kromě mrkvě i petržel, pastiňák, kukuřice nebo řepka. Každý rok VH Agroprodukt sklidí až 20 tun karotky.

Sklizená mrkev putuje ze skladu rovnou do Kauflandu

Karotka od pánů Věckových je jedinečná tím, že se pěstuje na bývalém dnu rybníka. Jak se ukázalo, jde o velmi výživnou půdu a karotce se tu parádně daří. Jako každá zelenina i karotka spěchá do obchodů. Do 2 dnů pro vás dorazí se skladů až na pulty Kauflandu.


Jižní Morava a.s.

Česká rajčata

Milujete rajčatový salátek, lečo nebo rajskou s knedlíkem? My taky! A kde se rajčátka na tyhle oblíbené mňamky pěstují? Mrkněte s námi do Tvrdonic.

Ověřili jsme pro vás kvalitu rajčat z Tvrdonic

Firma se zeleninovými skleníky byla založena v roce 1966 čtyřmi zemědělskými družstvy: Velké Bílovice, Žižkov, Velké Pavlovice a Rakvice.

Červená rajčátka z Moravy

Pěstitelé začínali pěstovat zeleninu na necelých 2 hektarech půdy. Dnes potřebují o mnoho víc místa.

Čerstvě sklizená rajčata chutnají nejlíp

V Tvrdonicích u Břeclavi pěstují okurky, rajčata a papriky. Poptávka českých zákazníků je obrovská. Ročně tady vypěstují až 1 200 000 kg okurek a 600 000 kg rajčat. Znáte snad někoho, kdo nemá rád okurkový nebo rajčatový salátek?

Okurka, jedna z nejoblíbenější zeleniny

Skleníkové okurky jsou chráněny pro nás možná trošku zvláštním způsobem. Do skleníků jsou vypuštěni malí predátoři, kteří hubí škůdce. Nebojte, sazeničkám neublíží. :-)

Čerstvé zeleninové saláty milujeme

V našich domácnostech každý sní až 22 kg rajčat ročně. Proto čerstvé okurky, papriky a rajčata velmi rychle putují na pulty Kauflandu, aby nám nic nechybělo. Zelenina z Jižní Moravy a.s. dostala prestižní ocenění KLASA, GLOBAL GAP nebo IPZ. Tak dobrou chuť!


Odbytové družstvo Polabí

Salát

Salátů známe mnoho druhů a stále přibývají nové. Některé jsou křupavější, jiné sladší nebo výrazné. Salátek ledový, římský, hlávkový? Vyberte si přesně podle vaší chuti!

Pan Miliš Špitálský nám ukázal rozmanité druhy salátů

Zajeli jsme se podívat do Přerova nad Labem, jak se pěstují různé druhy čerstvých salátů. Pan Miloš Špitálský nám představil svou firmu Odbytové družstvo Polabí a provedl nás po svých polích.

Čerstvý a křupavý salátek

Pan Špitálský získal jedno ze zemědělských družstev a v roce 1991 začal s podnikáním a zužitkoval tak svých 20 let zkušeností v zemědělství. Dnes pěstují v Polabí saláty až na 4 400 hektarech půdy.

Salátová pole v Polabí

Pan Špitálský získal jedno ze zemědělských družstev a v roce 1991 začal s podnikáním a zužitkoval tak svých 20 let zkušeností v zemědělství. Dnes pěstují v Polabí saláty až na 4 400 hektarech půdy.

Sbírání salátu má svá pravidla

V Přerově nad Labem mají díky teplému podnebí a lehkým půdám ideální podmínky pro pěstování různých druhů salátů. Saláty nejlíp rostou v písečné půdě a tady se jim vážně daří.

Aromatická bazalka pěstovaná ve skleníkách

Pan Špitálský začínal s nejznámějším hlávkovým salátem. Dnes tu pěstují 16 různých druhů salátů a voňavou bazalku. Saláty se mlžou pochlubit různými tvary a barvami. Zelený, červený, dvoubarevný... který ochutnáte? Zkuste nový Crispy a Crunchita salátek, nebo vsadíte na klasiku s ledovým salátem, nejoblíbenějším  salátem na světě?

Na polích pana Špitálského najdete mnoho druhů salátů

Při přípravě oblíbených salátů si dejte pozor na krájení, krájením saláty přicházejí o vitamíny. Není škoda se ošidit o tolik vlákniny, vitamínů a minerálních látek? Zavzpomínejte na dny u našich babiček nad mísou hlávkového salátu s octem nebo koprem.

Červený salát skvěle vypadá a parádně chutná

Zelenina v Odbytovém družstvu Polabí je kontrolovaná organizací Integrovaná produkce zeleniny (IPZ). Tuto pečeť kvality získává jen nejkvalitnější zelenina. Zdejší zelenina je certifikovaná pečetí GLOBAL GAP, která zaručuje mezinárodně uznávaný standard kvality potravin.


G's Group Holding CZ

Kuchyňská cibule z Polabí

Česká cibule je parádní lék na všechno. To věděly už naše babičky. Ani v kuchyni to bez cibule prostě nejde. Mrkněte, odkud pochází cibule z Kauflandu.

Pěstování cibule se věnuje firma Pěstitel Stratov

Nejvíc cibule u nás vypěstuje firma Pěstitel Startov, a.s., která patří do skupiny pěstitelů G's Group Holding CZ.

Pole s cibulí firmy Pěstitel Stratov

Na 120 hektarech polabské půdy vyroste až 4 500 tun cibule. Takovým množstvím cibule byste naplnili 450 vlakových vagónů.

Velká zdravá cibule připravená na sklizeň

Cibule je pro vaření nepostradatelná. Patří do většiny jídel, hlavně omáček, pečeného masa, pomazánek i salátů. Cibulku můžeme vařit, smažit, grilovat, dusit, péct, nakládat nebo ji sníst jen tak. Stejně jako většina zeleniny je nejzdravější syrová.

Zkontrolovaná je každá cibule

Hledáte lék na nachlazení, kašel, vysoký krevní tlak nebo cholesterol? Dejte si cibuli! Cibulka je bohatá na vitamíny, železo, vápník a zinek. Pro zdraví bez chybiček není nic lepšího, než se pravidelně zakousnout do čerstvé cibule. Za pár slziček to stojí. :-)

Čerstvá cibule je lék na všechno

Cibule kuchyňská je nejrozšířenější zelenina na světě. Nejvíc se jí vypěstuje v Indii, Číně a USA. V Česku sní každý z nás 8 až 9 kg cibule ročně. Celkem zdlábneme až 90 milionů kg cibule za rok.


Odbytové družstvo ovoce Český ráj

Jablka

Nejraději jíme česká jablíčka. Pan Martin Šrytr má pro vás jablíčka všech druhů a barev. Mňam! Podívejte se do sadů jednoho z největších pěstitelů jablek!

Pan Martin Šrytr je odborník na jablíčka

Odbytové družstvo Sady Český ráj zastřešuje prodej celkem 8 pěstitelů. V roce 2002 do firmy nastoupil pan Martin Šrytr, který ví, kdy sázet jabloně, sklízet jablíčka a jak na škůdce, kroupy a mráz.

Oblíbená jablka Red Prince

V roce 2003 v sadech v Českém ráji zasadili první jabloně odrůdy Jonagold, Gala, Golden Delicious nebo Red Prince, ale i hrušně Conference, Lucasova a Dicolor.

Jablečné sady v Českém ráji

V současnosti v Českém ráji hospodaří na 650 hektarech sadů. Rostou tady klasické odrůdy Rubín a Šampion, přednost se ale dává modernějším jablíčkám, která mají zákazníci radši. V sadařské školce rostou nové stromky odrůdy Golden, Fuji nebo Gala.

Jablíčka chrání natažené sítě

Počasí ovlivňuje jablíčka každý rok. Kvůli českému podnebí ovocnáři bojují se strupovitostí jablek. Největší škody ale nadělají kroupy a mrazy. Před kroupami sady chrání zavěšené sítě. Nutné je taky zajistit opylení jabloní. Sadaři spolupracují s včelaři a do každého sadu umístí úly s včelkami.

S poloautomatickými stroji jde sklízení od ruky

Se sklizní jablek pomáhají poloautomatické stroje. Díky nim se jablíčka sklízí rychleji a nedochází k otlaků, jako u ručního sběru. Postupně se místní sady stávají jedněmi z největších u nás.

Jablíčka z Českého ráje oceněná pečetí kvality

Úroda Odbytového družstva Český ráj je kontrolována Svazem pro integrované systémy pěstování ovoce (SISPO). Tuto pečeť získá jen nejkvalitnější ovoce. Sady jsou certifikovány pečetí GLOBAL GAP, která zaručuje mezinárodně uznávaný standard pěstování ovoce.


Ing. Zdeněk Moc

Brambory

Tahle tradiční zelenina dává v kuchyni tolik možností. Škubánky, bramboráky, hranolky, chlupaté knedlíky. Milujeme je všechny! A kde se pěstují brambory pro Kaufland?

Pan Ing. Zdeněk Moc na poli ve Starém Vestci

Pan Ing. Zdeněk Moc nám představil svá políčka ve Starém Vestci. V roce 1993 převzali s manželkou středisko od družstva a začali podnikat.

Pan Moc pěstuje taky špičaté zelí

Na začátku na to byli sami dva, jen se dvěma odborníky na pěstování brambor. Později se k manželům Mocovým přidali jejich oba synové.

Podívali jsme se na pole, kde zelí roste

Až 90 % z vypěstované zeleniny putuje jen do prodejen Kaufland. Mocovi z Polabí pěstují hlavně brambory, květák, kapustu, bílé, červené a špičaté zelí, ředkvičky, kedlubnu, bulvový celer a pekingské zelí.

Čerstvě vykopané brambory

Brambory se můžou pochlubit vysokou energetickou hodnotou obsaženou ve škrobech. Vzhledem k tomu, kolik sníme brambor, je pro nás důležitý i velký obsah vitamínu C.

Špičaté zelí je čím dál víc oblíbené

Firma Ing. Zdeňka Moce jako jediná v republice pěstuje špičaté zelí. Je oblíbené hlavně do salátů, proto jak je křehké a neustále sladké. Na prodejnách zelí najdete podle typického špičatého tvaru.


G's Group Holding CZ

Řapíkatý celer

Řapíkatý celer pomalu nachází cestu do českých kuchyní a bříšek. Tato nenápadná a aromatická zelenina vás dostane. Kde tahle vitamínová bomba roste? Mrkněte s námi.

Každé pěstování začíná od sazeniček

Zakladatel firmy Josef Valtr se věnuje zěmědělství celý život. Začínal jako odborník na pěstování v zemědělském družstvu.

Podívali jsme se na pole, kde roste řapíkatý celer

V roce 1979 dostal pan Valtr nabídku od spolužáka, založit Společný zemědělský podnik. Tím to všechno začalo.

Pan Valtr pořád vymýšlí něco nové

V roce 1993 vzniká samostatná firma Montano Valtr. Syn pana Valtra dokončuje vysokou školu a začíná pomáhat s podnikáním. V roce 2008 se firma Montano spojila s jednou z největších zelinářských firem v Evropě, anglickou rodinnou firmou G's Marketing.

Vše má svůj řád, to platí i při sklizni

Pan Valtr je první pěstitel řapíkatého celeru v Česku. Tato rostlinka pochází ze Středomoří a připisuje se jí celá řada příznivých účinků. Celer obsahuje hodně vitamínů a minerálu, při jeho trávení se vydá víc energie, než se z něj získá. Nejlepší je syrový do pomazánek, salátů a smoothie.

Očištěný a zabalený celer připravený na cestu do Kauflandu

Zelenina G's Marketing je kontrolována organizací Integrovaná produkce zeleniniy (IPZ). Tuto pečeť získává nejkvalitnější zelenina. Zelenina pana Valtra dostala i pečeť GLOBAL GAP, která zaručuje mezinárodně uznávaný standard kvality.

BRAMKO

Pažitka z Polabí

K jaru patří svěží zelená pažitka. Ozdobí a dochutí třeba chlebík s tvarohem. Mňam, skvělá svačinka! A kde se taková pažitka pěstuje? Nakoukněte s námi do Semic.

Pan Pavel Pokorný ze společnosti BRAMKO

Pažitku pro Kaufland pěstuje pan Pavel Pokorný ze společnosti BRAMKO. Pan Pokorný nás přivítal s úsměvem na tváři a provedl nás svými skleníky. Ukazal nám i pole, kde pažitka roste.

Skleníky plné pažitky pro Kaufland

Tato oblíbená zelená bylinka pochází ze Středomoří. Planou pažitku můžeme u nás najít na březích řek. Také doma říkáte pažitce šnytlík? :-) 

Pěstování pažitky má zajímavé fáze

Pěstování pažitky není jen tak. Pažitka se sází koncem dubna, s prvním mrazíkem vykoukne nať, která se musí posekat. V listopadu se pažitka vyndá vyndá ze země a zmražená čeká na konec zimy. Na jaře se dostane do skleníku, kde se krásně zazelená.

Sklizeň pažitky

Pažitka je neocenitelná v kuchyni. Bezvadně dochutí vaječné omelety, sýrové dobroty a pomazánky. Vynikající je i do bramborové kaše, polévky nebo na brambůrky. Tahle blízká příbuzná česneku a cibule dokáže nahradit i sůl.

Pažitka je perfektní bylinka

Pažitka obsahuje hromadu vitamínů, minerálů, vápník a draslík. Skvěle podporuje trávení, snižuje krevní tlak a kladně ovlivňuje chuť k jídlu.


SAMIR

Kysané zelí z Brniště

Kysané zelí je naše tradiční mňamka. Umíte si představit segedínský guláš nebo staročeskou zelňacku bez zelí? My určitě ne! Koukněte jak se ze zelí stane to pravé kysané.

Výrobou zelí nás provedl pan Petr Matušík

Provozovnou SAMIR v Brništi u České Lípy nás provedl jednatel firmy pan Petr Matušík. Prozradil nám, že značku SAMIR koupili v roce 2000.

Provozovna výroby kyselého zelí SAMIR

Název SAMIR je zkratka jména původní majitelky paní Samkové Ireny. Noví majitelé pokračovali dál v zajeté výrobě zelí beze změny.

Nakládání zelí do betonových kádí

A jak probíhá celá cesta zelí až do sáčku? V lednu se musí objednat osivo a sazeničky. Jen co zelí v létě vyroste, putuje do provozovny. Tady se pečlivě kontroluje, čistí a začíná se krouhat. Nakrouhané zelí se průběžně solí a dochucuje kmínem. Dopravníkem se zelí napěchuje do betonových kádí a proces mléčného kvašení může začít. Za 6 až 8 týdnů je zelí hotové a stačí jen zabalit.

Zelí je naložené a začíná proces kvašení

Každý z nás si určitě rád jednou za čas zahřeší při nedělním obědě u babičky. Bramborák se zelím, zelňačka, halušky nebo vepřo knedlo zelo? Nejen že všechno dobře chutná, zelí je dokonce bohatší na vitamín C než citrusy. Zkuste ho! Pomáhá snižovat krevní tlak, působí proti depresím a posiluje imunitní systém.

Zelí SAMIR se vyrábí pečlivě a s láskou

Kysané zelí SAMIR je bezvadné. Za svoji kvalitu bylo oceněno titulem „Zelí roku“. Pro firmu je to velký úspěch a zákazníci Kauflandu si tak mohou vychutnat prvotřídní chuť kysaného zelíčka.


Hanka Mochov

Cuketa

Je tolik způsobů, jak si cuketu připravit. Máte chuť na bramborák cukeťák, cuketovou polévku nebo grilovanou cuketku? Tentokrát jsme jeli do Polabí za panem Hankou, mrkněte.

Pan Hanka v Mochově pěstuje bio zeleninu

V roce 1992 pan Petr Hanka zkusil, s pomocí majitele firmy BRAMKO pana Pavla Pokorného, založit vlastní firmu.

Krásné žluté květy jsou znamením úrody cuket

Pan Hanka hospodaří na 450 až 500 hektarech na farmách v Mochově a v Obříství. Co je zajímavé, firma Hanka Mochov pěstuje zeleninu a brambory v bio kvalitě. Cukety jsou velmi náchylné na poškození, a proto se musí sklízet ručně.

Cuketová pole v Polabí

Cuketa nás umí překvapit mnoho odrůdami, velikostmi, tvary i barvami. V kuchyni je mnoho možností, jak ji připravit. Cuketu můžeme dusit, smažit, vařit i zapékat, proto je tak moc oblíbená. Bezvadná je i syrová do salátů. Cuketa je nízkokalorická a hodí se i do jídelníčků těch, kteří se snaží dostat do formy.


ZOŠI

Bílá paprika

Papriky známe v různých barvách a chutích, ale bílá paprika je v našich kuchyních ta nejoblíbenější. Kde se paprika pro Kaufland pěstuje? Koukněte se s námi na Moravu.

Mrkli jsme se na moravská pole s bílou paprikou

Zajeli jsme za panem Tomášem Zoufalým a Markem Šimberou do Nové Bránice na Moravě. V roce 1993 společně založili firmu ZOŠI.

Kvalitu paprik jsme osobně ověřili

Pánové Zoufalý a Šimbera začali s pěstováním vinné révy a v dalších letech přidali zeleninu. Postupně začali pěstovat i maďarskou papriku. Dnes se paprika pěstuje na 80 hektarech půdy.

Na moravských polích se zelenině daří

Podnebí v České republice je pro pěstování papriky příznivé. Na polích firmy ZOŠI se paprice skvěle daří, ale také se tu líbí nakládačkám, cibuli, bramborám a zelí.  Hlavním odběratelem bílé papriky je právě Kaufland.

Bílá paprika je skvělá na vaření i na svačinu

A co s paprikami v kuchyni? Můžete je zapéct, ugrilovat, uvařit, nakládat, nebo sníst syrovou. Skvěle se hodí na lečo, saláty, gulášek. A co takové plněné papriky s rajskou a knedlíčkem? Mňam! Tomu se nedá odolat. Pusťte papriky do své kuchyně.


Maso Brejcha

Vepřové

V Kauflandu vždy najdete čerstvé a kvalitní maso. To je to, na čem nám záleží. Spolupracujeme pouze s prověřenými chovy a dodavateli. Zjistili jsme, co vás o masu zajímá. Mrkněte.

Firma Maso Brejcha dodává pro Kaufland vepřové

Mezi naše dlouhodobé dodavatele patří Maso Brejcha s.r.o. v Hradišťském Újezdě. Už od roku 2001 dodává firma Maso Brejcha vepřové a hovězí maso do našeho masozávodu v Modleticích.

Přivítali nás pánové z Maso Brejcha

Na začátku nám z Maso Brejcha dodávali desítky prasátek týdně, dnes je to 600 až 700 kusů. Pan Ladislav Plecitý nám prozradil, že tým pana Jiřího Štengla vybírá zvířata především od regionálních farmářů.

Prasátka se převáží citlivě a co nejrychleji

Maso Brejcha i Kaufland dodržují přísné kontroly. Každé prasátko musí vážit 90 až 105 kg a mít dobrou genetickou výbavu. Vybraná prasátka jsou od chovatelů převezená co nejrychleji na jatka. Převáží je speciálně proškolení řidiči. Jezdí citlivě a plynule. Podlaha je vystlaná a pašíci mají dostatek místa.

Prasátka na nás byla zvědavá

Vepříky po příjezdu zhodnotí kontroloři kvality a veterinární správy. Prasata se ustájí do kotců s protiskluzovou podlahou a napájením. Tady se prasátka zklidní. Po porážce se vepřové půlky uskladní v chladící místnosti s teplotou 4 až 7 °C.

Po celém provozu platí přísná pravidla hygieny a kvality

Mikrobiologická kvalita se testuje přímo v laboratoři masozávodu. Masozávod, jako jeden s mála zpracovatelů, umí během 3 hodin vyhodnotit kvalitu. Veterinární dozor pravidelně prochází celý provoz. V Kauflandu i na porážce Maso Brejcha se dodržují mnohem přísnější podmínky, než jsou stanovené českou legislativou.

Vepřové maso je uskladněné při stálé teplotě

Nakonec se vepřové půlky rozbourají, naporcují, zabalí a nejrychlejší cestou se posílají do prodejen Kaufland. Celou dobu musí být dodržena teplota masa. Důkazem špičkové kvality je ocenění Česká chuťovka nebo Klasa. Vy si tak můžete s chutí dát třeba parádní vepřový řízeček, karbanátky nebo gulášek.


Maso Brejcha

Hovězí

Máte rádi poctivý gulášek, šťavnatý steak nebo svíčkovou na smetaně? Na takové dobroty potřebujete kvalitní kus hovězího. Koukněte, jak se takové maso připravuje.

Pan Ladislav Plecitý z Jatky Blovice

Ve firmě  Jatky Blovice s.r.o. v Hradišťském Újezdě nás přivítal pan Ladislav Plecitý. Prozradil nám, že podnik koupili před 15 lety. Sloučili Jatky v Blovicích s Jatky Domažlice a vše zmodernizovali. Dnes mají pracovní místa pro asi 300 lidí.

Kravičky z Jatky Blovice

Pan Jiří Štengl osobně kontroluje býky u chovatelů. Spolupracuje přibližně s 1 000 dodavateli z Čech, s některými už 15 let. Nejvíc se zajímá o masná plemena Charolais a Limousine.

Býci a krávy ve výběhu Jatky Blovice

Býci a kravičky se rodí a rostou na českých pastvách. Hovězí maso se do řeznictví Modletice dodává nejpozději do 48 hodin po porážce, mladí býci ve stáří 24 měsíců.

Hovězí půlky musí být kvalitní a dobře uskladněné

Spolupráce s Kauflandem trvá víc než 10 let. Do řeznictví v Modleticích Jatky dováží 3 kamiony hovězího masa týdně. Býci necestují dlouho. Způsob porážky i převoz splňuje velmi přísné veterinární požadavky. Hlavní je pohoda zvířat, správné naložení a šetrné zacházení. Hygiena na provozu jatek se přísně hlídá a pravidelně se provádí kontroly.

Kravičky v kravíně Jatky Blovice

Ani jeden z majitelů nezačínal svou kariéru v chovatelství. Pan Plecitý byl zemědělec a pan Štengl pracoval v elektroprůmyslu. Naštěstí je jejich životní cesty dovedly do Blovic a díky těmto pánům si můžeme smlsnout na prvotřídních kouskách českého hovězího masa.


Maso Jičín

Vepřové

Kde se chovají česká prasátka? Odkud je vepřové maso z Kauflandu? Zajeli jsme za panem Kohoutem z Maso Jičín a za panem Pažoutem z AGROPRODUKT Straky. A co jsme se dozvěděli? Mrkněte.

Pan Kohout a pan Pažout z Maso Jičín

Pan Ing. Bohuslav Kohout a pan Milan Pažout spolu už dlouho spolupracují. Pan Kohout dodává panu Pažoutovi malá prasátka. Pan Pažout se o prasátka stará 100 dní jejich života.

O prasátka v Maso Jičín je skvěle postaráno

V AGROPRODUKT Straky žijí vepříci ve volném výběhu. Každé zvíře má možnost většího pohybu, může běhat, je na sluníčku a na čerstvém vzduchu.

Vepřín s prasátky v Jičíně

Prasátka se nepřeváží daleko, cestují maximálně 50 km. Se zvířaty tu pracují tak, aby netrpěla. Prasata mají dostatek místa, netlačí se a jsou osprchována.

Vepřové půlky putují do masozávodu Modletice

Celou porážku kontroluje veterinář, dohlíží na postupy a kontroluje kvalitu masa. Do masozávodu Kauflandu v Modleticích dorazí vepřové půlky, které zpracují naši řezníci. Na příjmu zboží kontrolují, jestli maso splňuje požadavky, je správně očištěné a opracované. Mikrobiologickou kvalitu testují v laboratoři v masozávodě. Celým provozem pravidelně prochází veterinární dozor. 

Výroba a kvalita vepřového je pečlivě kontrolována a oceněna

Náš masozávod je oceněný sertifikátem IFS, který zabezpečuje výrobu a kvalitu výrobků podle mezinárodních standardů. Výrobky i suroviny pravidelně testujeme ve státní laboratoři. Denně probíhá namátková kontrola výrobků, jestli obsah balení masa odpovídá popisu na obalu a je dodržovaná kvalita. Tak se do našich prodejen dostane jen to nejlepší maso.