Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny

Svatomartinské víno

Co musíte vědět o Svatomartinském

https://media.kaufland.com/images/PPIM/AP_Alphacontent/AP_Alphacontent_150/cze/10/68/Asset_2861068.png

Tradiční svátek svatého Martina a víno se našim vinařům podařilo spojit opravdu mimořádně. Vždyť produkce Svatomartinského vystoupala z nuly až na současných více než 2 miliony lahví! 

 

A co tedy od Svatomartinských vín očekávat?

 

Svatomartinská vína mohou být bílá, růžová i červená aktuálního ročníku z raných odrůd. U bílých vín je to Müller Thurgau, Veltlínské červené rané, Muškát moravský a u červených a růžových Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe (jen růžové). Svatomartinská vína jsou mladistvě ovocná a svěží a je jasné, že takové víno se ve sklepě skoro neohřeje. Abyste si však mohli vychutnat přirozenou svěžest mladého vína, měli byste jej spotřebovat nejpozději do jara, poté by víno mohlo začít ztrácet svoji výjimečnou chuť.

 

Aby mohl vinař opatřit láhev svého vína známkou Svatomartinské, nestačí jen chtít a připojit se k této obnovené tradici. Pod značkou Svatomartinské lze vyrábět pouze vína povolených odrůd. Odrůda ale není všechno. Důležité je také, aby vína byla suchá a měla odpovídající kvalitu a vlastnosti, jakými jsou právě svěžest a ovocitost. Na to dohlíží každoročně odborné komise, které rozhodnou, zda dané víno odpovídá požadavkům a může známku Svatomartinské používat. Svatomartinská vína jsou pak označena na etiketě známým logem svatého Martina na koni.

 

Svatomartinské víno a vůbec celý svátek svatého Martina je spojen s mnoha akcemi v různých podobách po celém území Moravy a Čech, ve větších městech i malých vesnicích. Svatomartinské slavnosti jsou dnes společenskou událostí, kterou vyhledává stále více lidí. Na různých místech můžete navštívit slavnostní otevírání Svatomartinských vín, městské slavnosti, slavnosti žehnání vína, jarmarky a trhy, posvícení, poutě, průvody a hlavně ochutnávky vín.


A co můžete vyhrát?

Máme pro vás připravené opravdu hodnotné výhry:

1.       6 lahví Svatomartinských vín + 12 lahví vín se zlatou medailí ze Salonu vín ČR (8x bílé, 2x růžové, 2x červené).
         Celý balíček v hodnotě 3 500 kč obsahuje 18 lahví

2.       6 lahví Svatomartinských vín + 6 lahví vín se zlatou medailí ze Salonu vín ČR (4x bílé, 1x růžové, 1x červené)
         Celý balíček v hodnotě 2 500 kč obsahuje 12 lahví

3.       6 lahví Svatomartinských vín + 2 lahve se zlatou medailí ze Salonu vín ČR (1x bílé, 1x červené)
         Celý balíček v hodnotě 1 500 kč obsahuje 8 lahví


Velký vinný kvíz

Pro správné zobrazení kvízu doporučujeme používat internetové prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Safari.