Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny

Moje první volba je vychutnat si Velikonoce.

Vy sami víte nejlépe, jak si je opravdu vychutnáte. Maso uvařené podle receptu po prababičce, tradičních sedm druhů koláčů, nebo třeba něco úplně nového? Ať už připravujete pohoštění pro Honzu, Eriku, nebo Pavla, u nás najdete všechno potřebné pro dokonalou oslavu.

Hledáte recept, kterým si zpestříte Velikonoce? Chcete si originálně ozdobit vajíčka a inspirovat se jarní výzdobou? Osobně a rádi se postaráme o to, aby jaro přišlo i k vám domů a na velikonoční tabuli byly pochoutky, které máte právě vy nejraději.  

Aktuální nabídka: Velikonoční dobroty

Platnost od 25.03.2020 do 31.03.2020


Velikonoční kuchařka

Tradiční recepty na Velikonoce

Velikonoční vaření a pečení neodmyslitelně patří k našim tradicím. Každý rok oprášíme rodinné kuchařky a naše domovy naplní vůně pečeného beránka, mazance nebo pečínky. Právě proto jsme pro vás a vaši rodinu vybrali tradiční i netradiční velikonoční recepty. Vyzkoušejte je právě teď a dobrou chuť!

Kaufland vám denně přináší velký výběr kvalitních surovin pro přípravu vaší velikonoční hostiny.

Velikonoční vajíčka

Přírodní barvení vajíček

Chcete obarvit vajíčka na žluto? Smíchejte zhruba 10 g kurkumy a 0,5 l vody a krátce přiveďte k varu. Vznikne vám krásná a výrazná žlutá. Můžete také použít odvar z čerstvého kurkumového kořene. Pro výraznější barvu nechte vajíčka 20 minut odpočívat v lázni.

Určitě to znáte, mrkev umí nechat na oblečení ošklivé skvrny. To je ale přesně to, co potřebujeme na přírodní barvení vajíček. Mrkev nastrouhejte a nechte vařit ve vodě 30 až minut. A máme parádní oranžovou!

Těžko najdete zeleninu, která barví víc než červená řepa a červené zelí. Tyto suroviny jsou ideální pro přírodní barvení vajíček. Řepu nebo zelí povaříme půl hodiny. Zelí obarví vajíčka na modro, z řepy budou vajíčka růžová. Přesný odstín je vždy tak trochu překvapení.

Líbí se vám modrá vajíčka? Nejlepším přírodním modrým barvivem jsou bobule bezinky nebo borůvky. Jednoduše a bez vaření. Vejce vložte do vymačkané šťávy z bobulí zhruba na půl hodiny a sytě modrá vajíčka jsou na světě.

Zelená barva na velikonoční vajíčka? Na to je nejlepší špenát. Vařte špenát v 1 l vody, dokud voda nedosáhne zelené barvy. Vajíčka necháme v lázni na pár hodin odstát. Místo špenátu můžeme použít kopřivy.

Vajíčka barvená šlupkami z cibule, to už je velikonoční klasika. Šlupky z červené a žluté cibule zprudka vyvaříme v octové vodě asi půl hodiny. Vajíčka budou krásně hnědočervená. Pro ještě lepší efekt připevněte na vajíčka pomocí gázy nebo silonek různé jarní rostlinky.

Zajímavosti o vajíčku

Omega-3 kyseliny

Víte, že krmivo pro slepice má velký vliv na kvalitu vajíček? Čím kvalitnější krmivo, tím jsou vajíčka bohatší na OMEGA-3 polynenasycené mastné kyseliny. Naše tělo si tyto látky neumí samo vytvořit a získat je můžeme právě třeba z vajíček.

Barva vejce

A tohle znáte? Barvu vajíček si nevybírá sama slepice. Barvu neovlivní ani její strava. Ale není to ani náhoda. Slepice snáší vajíčka pouze v jedné barvě a tu určuje genetika.

Vyfouknutá vajíčka

Připravujete velikonoční dekoraci z vyfouknutých vajec? A co s vyfouknutými bílky a žloutky? To je jednoduché. Nemusíte je vyhazovat, dejte je do mrazáku. Takto uchovaná vajíčka vydrží až 10 měsíců. Po rozmrazení nezapomeňte vajíčka ohřát. :-)


Květiny & rostliny

Přineste si domů jaro

Květiny řeknou víc než tisíc slov. Denně do prodejen Kaufland dodáváme čerstvé květiny a rostliny. V naší rozmanité nabídce najdete různé druhy zelených rostlin a vázaných kytic. Vyzdobte si Velikonoce a provoňte váš domov jarem.

Aktuální nabídka: Dekorace a pečení

Platnost od 25.03.2020 do 31.03.2020


Velikonoční tvoření

Rychlá velikonoční dekorace: plstěný kohout a papírové srdce

S jednoduchým návodem snadno a rychle vyrobíte kohouta z plsti nebo srdíčka z papírových proužků. Zapojte i své nejmenší a vytvořte si doma tu pravou velikonoční výzdobu.

Plstěného kohoutka zvládne vyrobit každý. Vše, co na jeho výrobu budete potřebovat, najdete v našem návodu. Hezkou zábavu!

Srdíčko z papíru je krásným velikonočním dárečkem pro vaše blízké. Výroba je velmi jednoduchá. Mrkněte na návod.