Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny

Být zdravý a cítit se dobře? Moje první volba!

Víc času doma znamená víc času s nejbližšími. Ale trápí už vás doma nuda? S tím si umíme poradit!
I maličkosti totiž přinášejí radost. Připravili jsme pro vás spoustu nápadů, cviků, receptů a her pro zpestření dlouhých dní, které právě prožíváme. Zacvičte si, usmějte se a zůstaňte v pohodě na duši i na těle.

Cvičíme doma

Zacvičte si s námi!

Trávíte teď hodně času doma, ale i přesto chcete zůstat v dobré kondici? Máme pro vás jednoduché a zaručené cviky, které hravě zvládnete i doma. Nemáte pomůcky na cvičení? Žádný problém! Činky vyměňte za láhve s vodou.

Aktivní i doma

Hýbejte se a zůstaňte fit

Využijte každé chvíle, ať už si čistíte zuby, vaříte, nebo koukáte na televizi. I v takové situaci se dá cvičit. Stačí pár jednoduchých cviků. Poradíme vám, jak na to.

Po špičkách

Jednoduché a účinné. Využijte chvíli času například při čištění zubů. Cílem tohoto jednoduchého cvičení je aktivace prstů nohou a posílení lýtkových svalů. Postavte se na špičky a nohy přitom mějte od sebe pár centimetrů. Důležité je mít narovnané záda. Váhu přenášejte z jedné nohy na druhou, udělejte pár drobných kroků směrem dopředu a směrem dozadu. Povolte zpět na paty a následně cvik opakujte.

Cvičení u televize

Dokonce při sledování vašich oblíbených pořadů a filmů se dá cvičit. Ležíte na gauči? Zvědněte nohy, pokrčte kolena a pár minut si „zajezděte na kole". Nebo si dejte pár sklapovaček. Fantazii se meze nekladou.

Procházka s telefonem

Vezměte telefon a zavolejte svým blízkým. Vstaňte z gauče nebo ze židle a spojíte tak dvě příjemné věci. Popovídáte si s rodinou a přáteli a zároveň si protáhnete nohy. Projděte se během hovoru po místnosti, domě, bytě nebo si udělejte krátkou procházku po zahradě. Pokud jste v práci, omezte telefonování a raději se za kolegy stavte osobně. Projdete se a určitě vás rádi uvidí.

Uklízení místo fitness

Věci, které se tak či tak musí udělat. Vysát, vytřít, umýt okna a vynést odpad. Proč tyto aktivity nevyužít ve váš prospěch? Zapněte si k uklízení muziku a berte to jako aktivní součást dne. Uklízení proložte pár dřepy nebo protažením. Hned vás to bude více bavit!Pro děti

Zábavné hry a dobroty pro děti i dospělé

Jste doma s rodinou a zažíváte dlouhé chvíle? I doma se dá vykouzlit spousta zábavy a dobrodružství. Najděte nůžky, lepidlo a vyrobte si s dětmi parádní hry. Po dni plném tvoření a her přijde vhod něco dobrého na zub. Co třeba veselá pizza, pavoučí sendviče nebo čokoládové nanuky? Vyzkoušejte je všechny a užijete si plno srandy.

Hladový krokodýl

Na výrobu potřebujeme:

 • prázdnou plastovou láhev s uchem (např. od pracího gelu)
 • plastové otevírací vajíčko
 • černý a bílý permanentní fix
 • provázek nebo stuhu
 • nůžky/řezací nůž
 • lepidlo
 • nalepovací oči (alternativa: bílý papír a černý fix)
 • zelený papír nebo filc

Plastovou láhev několikrát vypláchneme velmi horkou vodou a odstraníme z ní etikety. Na dno láhve nakreslíme černým fixem krokodýlí tlamu a opatrně ji vystřihneme nůžkami nebo řezákem. Po dořezání tlamy láhev znovu opláchneme.

Teď vyrobíme pořádného krokodýla. Krokodýlí zuby nabarvíme z vnitřní i vnější strany bílou fixou. Ze zeleného papíru nebo filcu vystřihneme malé trojúhelníky a v dolní části je trochu ohneme. Ohyby natřeme lepidlem a přilepíme je na „hřbet" krokodýla tak, aby vznikl krokodýlí hřbet s ostny. Nakonec krokodýlovi nalepíme oči. Pokud nemáme samolepicí oči, použijeme bílý papír, na který nakreslíme oči, vystřihneme je a nalepíme. Nyní uděláme nůžkami malou díru do víčka láhve, dírou prostrčíme provázek a na konci uděláme uzel.

Do plastového vajíčka uděláme v horní části malou díru a protáhneme jí kousky zeleného papíru nebo filcu tak, aby vajíčko připomínalo ananas. Nakonec ananas pokreslíme černou fixou tak, aby vypadal jako opravdový.

Poté uděláme malou dírku do spodní části „ananasu", protáhneme tudy provázek a na konci uděláme uzel, aby „ananas" na provázku pořádně držel. Provázek by neměl být delší než natažená paže.

Jak na hru s krokodýlem?

Krokodýla chytíme za ucho a obratnými pohyby se snažíme „ananas" na provázku rozhoupat a chytit ho do krokodýlí tlamy. Komu se to v časovém limitu podaří nejčastěji, vyhrává hru. Limit může být stanovený např. na 2 minuty. Hodně štěstí!

Stolní fotbálek z krabice na boty

Na výrobu potřebujeme:

 • krabice na boty nebo na ovoce
 • zelené akrylové barvy nebo vodovky
 • bílý permanentní fix
 • nůžky/řezací nůž
 • 1 prázdná síťka od cibule, česneku nebo ovoce
 • dekorativní lepicí páska nebo sešívačka
 • tužka
 • 6 dlouhých špejlí
 • 12 korkových špuntů
 • 2 kousky drátku
 • 20 ozdobných korálků
 • 12 kolíčků na prádlo
 • 1 pingpongový míček
 • popř.: lepidlo, pravítko a fixy

Dno krabice namalujeme zelenou barvou. Chceme-li, aby byla barva krásně sytá, po zaschnutí naneseme další vrstvu. Takto můžeme opakovat, dokud nejsme s barvou trávníku spokojení. Nakonec necháme pořádně zaschnout.

Na zelené fotbalové hřiště nakreslíme bílým fixem brankoviště, čáry pokutového území,  středový kruh a středové čáry. Na užších stranách krabice si naměříme a načrtneme otvory pro branky a opatrně je vystřihneme nebo vyřízneme. Malým dětem přijde vhod trocha pomoci od rodičů. :-)

Síťku z ovoce rozstřihneme na půl a vzniknou nám tak 2 fotbalové sítě do branek. Síťky rozprostřeme kolem brankových otvorů v krabici a zvenku je připevníme dekorativní lepicí páskou nebo sešívačkou. Konec síťky zajistíme drátkem tak, aby zadržela míček v brance.

Pomocí pravítka si odměříme rozestupy špejlí. Tužkou si po stranách krabice označíme naměřená místa, kudy špejle protáhneme. Poté opatrně uděláme do krabice díry, špejle protáhneme a na konce špejlí připevníme korkové špunty.

Nyní si připravíme dostatečně dlouhé drátky, které budou sloužit jako počítadlo skóre. Na každý drátek navlékneme 10 korálků a na každý korálek napíšeme čísla od 1 do 10. Hotová korálková počítadla horizontálně připevníme nad branku ke krabici.

Už nám chybí jenom fotbalisti. Na kolíčky nakreslíme obličeje hráčů a dresy. Můžeme namalovat dva druhy dresů, nebo použít dvě barevné sady kolíčků na prádlo.

První kolíček, brankáře, přicvakneme do středu první špejle. Další dva kolíčky připevníme na druhou špejli a poslední tři kolíčky dáme na třetí špejli. Pokud rádi malujete, můžete si stěny fotbalového stadionu vylepšit např. vlajkami nebo obrázky podle svojí fantazie. A nyní zápas začíná!

Hod barevným frisbee

Na výrobu potřebujeme:

 • prázdná role od kuchyňských utěrek
 • 10 papírových talířů
 • akrylové nebo vodové barvy
 • štětec
 • nůžky/řezací nůž
 • lepidlo
 • barevné papíry

 

Vezmeme si dva papírové talíře a opatrně z nich vystřihneme dna tak, aby nám vznikly dvě části pro frisbee.

Poté zadní vypouklé strany vyříznutých talířů nabarvíme oblíbenými barvami a necháme zaschnout.

Z barevného papíru vystříháme tenhké proužky a přilepíme je dokola k bílé straně frisbee. Přilepené proužky necháme zaschnout, vezmeme si obě části frisbee a přilepíme je k hranami k sobě. A frisbee máme hotové! Takto si můžeme vyrobit několik kusů různobarevných frisbee.

Na výrobu stojanu si připravíme další dva papírové talíře a prázdnou papírovou roli od kuchyňských utěrek. Papírovou roli nabarvíme podle fantazie, třeba na proužky, a necháme pořádně zaschnout.

Teď si vyrobíme podstavec stojanu. Na střed talíře si z vnější strany načrtneme tahy hvězdičku a řezákem prořízneme. Vezmeme si druhý talíř a přilepíme je hranami k sobě. Hroty hvězdičky ohneme směrem vzhůru a vnitřní strany hrotů natřeme lepidlem. Nyní do vzniklého otvoru zastrčíme nabarvenou roli a necháme lepidlo zaschnout. A hra začíná! Kdo se trefí na stojan?


Stažení výrobku

Společnost LACTALIS CZ s.r.o., stahuje z prodeje výrobek PRESIDENT La Buche de Chèvre 180 g s daty trvanlivosti do 15.10.2022, 21.10.2022 a 28.10.2022.

Podrobnosti naleznete v tiskové zprávě.

PRESIDENT La Buche de Chèvre 180 g