Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Bramborový knedlík receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2013

Bramborový knedlík

do 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 325/​1361
  kcal / kJ
 • 65 g
  sacharidů
 • 9 g
  bílkovin
 • 3 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  325/1361 kcal/kJ, 65 g sacharidů, 9 g bílkovin, 3 g tuků

Ingredience (2 kusy)

700 g brambor
100 g hladké mouky
100 g krupice
2 žloutky
sůl

Tip

 • Pokud máme dostatek času, připravíme si vařené brambory den předem. Pokud máme pařáček a dostatečně velký hrnec, můžeme brambory uvařit i na páře.


Postup

  1

Brambory ve slupce uvaříme v dostatečném množství osolené vody. Hotové jsou za 20 až 25 minut. Ihned je scedíme, necháme vychladnout a oloupeme. Na sporák postavíme velký hrnec, do kterého se nám vejdou knedlíky, naplníme jej vodou, osolíme a přivedeme k varu. Vroucí vodu musíme mít připravenu vždy předem, aby nám knedlíky nezřídly.

  2

Oloupané brambory nastrouháme na struhadle nebo je protlačíme skrze lis na brambory s jemným sítem. V míse je smícháme s moukou, krupicí, žloutkem, solí a promícháme. Vyhněteme z nich nelepivé a snadno tvarovatelné těsto. Množství mouky přizpůsobíme podle vlhkosti mouky. Platí, že čím víc mouky přidáme, tím víc jsou knedlíky pevné.

  3

Z těsta vytvarujeme dvě šišky a opatrně je přeneseme do hrnce s vroucí vodou. Asi 5 minut po vložení do hrnce je opatrně odlepíme ode dna, aby se nepřipálily. Celkem je vaříme 20 až 25 minut. Horké bramborové knedlíky krájíme nití na plátky a servírujeme.