Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Cruffiny s příchutí pečeného jablka receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2020

Cruffiny s příchutí pečeného jablka

do 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 484/​2023
  kcal / kJ
 • 49 g
  sacharidů
 • 6 g
  bílkovin
 • 27 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  484/2023 kcal/kJ, 49 g sacharidů, 6 g bílkovin, 27 g tuků

Ingredience (8 porcí)

100 g sultánek
30 ml rumu
1 BIO pomeranč
3 kyselá jablka
50 g mandlí
80 g marcipánové hmoty
0.5 lžičky skořice
1 chlazené listové těsto
80 g karamelového krému s mořskou solí
1 lžička moučkového cukru
8 porcí skořicové zmrzliny

Tip

 • Cruffiny lze připravit i bez grilu. Předehřejte horkovzdušnou troubu na 160 °C (spodní/horní ohřev: 180 °C) a pečte ve střední poloze 30 až 35 minut do zlatova. Se servírováním si můžete vyhrát a zmrzlinu připravit např. ve tvaru vánočních hvězd.


Postup

  1

Sultánky naložte na 1 hodinu – nebo ještě lépe přes noc – do rumu. Pomeranč omyjte, ostrouhejte kůru a pak jej vymačkejte. Jablka oloupejte, zbavte jádřinců. Jedno jablko nakrájejte na 8 stejnoměrných koleček, ostatní dvě na drobné kostičky. Ty pokapejte pomerančovou šťávou.

  2

Mandle nasekejte a opražte na pánvi do zlatohněda. Marcipán roztrhejte a vmíchejte do něj sultánky naložené v rumu, strouhanou pomerančovou kůru, kostičky jablek, mandle a skořici.

  3

Gril předehřejte na 180 °C. Listové těsto vyválejte a rovnoměrně potřete karamelovým krémem. U horního okraje ponechte asi 3 centimetry volné. Hmotu připravenou z jablek rozprostřete na karamelový krém a odspodu směrem nahoru zaviňte. Závin rozkrájejte na 8 stejně velkých válečků.

  4

Z pečicího papíru nastříhejte 8 kusů (každý 15 × 15 cm), vyložte jimi důlky v plechu na pečení muffinů a do každého důlku vložte vždy jedno kolečko jablka a jeden kousek závinu.

  5

Cruffiny pečte při nepřímém ohřevu se zavřeným víkem asi 30 minut. Cruffiny s příchutí pečeného jablka nechte vychladnout, vyjměte je z formy, pocukrujte je moučkovým cukrem a podávejte podle přání se zmrzlinou a tekutým karamelovým krémem.