Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Houskový knedlík receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2013

Houskový knedlík

více jak 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 483/​2022
  kcal / kJ
 • 98 g
  sacharidů
 • 14 g
  bílkovin
 • 5 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  483/2022 kcal/kJ, 98 g sacharidů, 14 g bílkovin, 5 g tuků

Ingredience (4 porce)

500 g polohrubé mouky
200 ml vlažné vody
2 žemle nebo rohlíky
1 vejce
0.5 balení instantních kvasnic
sůl

Tip

 • Houskový knedlík můžeme nechat vychladnout vcelku, poté si jej zabalit do potravinové fólie a dát do ledničky, kde vydrží dva až tři dny. Studený knedlík znovu ohřejeme na páře.


Postup

  1

Mouku prosijeme do mísy, přidáme lžičku soli a promícháme. Přidáme instantní kvasnice a znovu dobře promícháme. V mouce poté uděláme důlek, do kterého přidáme vejce a vodu. Vše poté postupně mícháme a hněteme vařečkou, dokud nezískáme vláčné a nelepivé těsto.

  2

Těsto necháme v míse, zakryjeme jej utěrkou a necháme v teple kynout asi 45 minut. Poté do těsta jemně vmícháme nakrájené žemle a zakryté těsto necháme v klidu dalších 15 minut.

  3

Vykynuté těsto vyklopíme na vál a rozdělíme jej na polovinu. Z každého dílu poté jemně vyválíme oblý knedlík, který zakryjeme a před vařením necháme odpočinout. Mezitím si připravíme velký hrnec s vodou, kterou přivedeme k varu.

  4

Odpočaté knedlíky ještě naposledy lehce vyválíme a dáme je vařit do vroucí vody. Z každé strany je vaříme asi 15 minut. Když jsou hotové, vyjmeme je z vody, přendáme na prkénko a co nejrychleji propícháme ostrou špejlí nebo vidlicí. Ještě teplý knedlík krájíme nití a podáváme.