Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Jahodová marmeláda receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2013

Jahodová marmeláda

více jak 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 111/​463
  kcal / kJ
 • 28 g
  sacharidů
 • 0 g
  bílkovin
 • 0 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  111/463 kcal/kJ, 28 g sacharidů, 0 g bílkovin, 0 g tuků

Ingredience (20 porcí)

1 kg jahod
850 g cukru
1 lžička kyseliny citronové

Tip

 • Výrazného chuťového osvěžení dosáhneme kombinací jahod s borůvkami (1/3 podíl) nebo s višněmi (1/3 podíl). Jahodovou marmeládu můžeme také s úspěchem ovonět vanilkovým extraktem či vanilkovým luskem.


Postup

  1

Jahody očistíme, odstopkujeme a nakrájíme na kousky. Rozmixujeme je v mixéru nebo tyčovým mixérem v míse. Nemixujeme je ovšem úplně dohladka – ve směsi by měly zůstat alespoň malé kousky dužiny. Jahody zasypeme cukrem, promícháme a necháme takto odstát 2 hodiny. Připravíme si sterilované sklenice se šroubovacími víčky a nahřejeme si je v horké vodě.

  2

Odstáté jahody scedíme přes cedník do hrnce a zachycenou dužinu si uschováme. Šťávu z jahod vaříme na mírném plameni asi 20 minut, dokud teplota šťávy nevzroste na 105 °C nebo dokud nám odebraná kapka úplně neztuhne na talířku.

  3

Na konci k zahuštěné šťávě přidáme dužinu z jahod, kyselinu citronovou a probubláme dalších 5 minut na mírném plameni. Stáhneme ze sporáku a ihned plníme do vyhřátých sklenic. Po naplnění sklenice uzavřeme a otočíme dnem vzhůru. Takto je necháme asi 5 minut a pak je otočíme zase zpátky do úplného vychladnutí.