Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Jahodový dort s mini větrníčky receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2015

Jahodový dort s mini větrníčky

více jak 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 537/​2249
  kcal / kJ
 • 44 g
  sacharidů
 • 13 g
  bílkovin
 • 34 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  537/2249 kcal/kJ, 44 g sacharidů, 13 g bílkovin, 34 g tuků

Ingredience (12 porcí)

150 g mouky
100 g másla
1 žloutek
1 vanilkový cukr
3 lžíce cukru
0.5 lžičky citronové kůry
1 špetka soli
tuk na vymazání formy

Na odpalované těsto:

150 g hladké mouky
100 g másla
4 vejce
2 lžíce škrobu

Na náplň:

500 g jahod
500 g tvarohu
200 ml smetany
80 g cukru
2 cl višňové pálenky
1 vanilkový cukr
8 plátků želatiny (na studenou úpravu)

Na zdobení:

250 g jahod
100 ml smetany
50 g čokoládové polevy
50 g plátkovaných mandlí
2 lžíce cukru
1 cl višňové pálenky
1 červené želé na dorty

Tip

 • Pro krásný barevný kontrast můžeme místo plátkovaných mandlí použít nasekané pistácie.


Postup

  1

Začneme přípravou korpusu. Mouku prosejeme na pracovní desku a uprostřed vytvoříme důlek. Přidáme žloutek, cukr, vanilkový cukr, máslo na kostky, špetku soli, citronovou kůru a vypracujeme hladké těsto. Vyválíme a rozprostřeme do kulaté koláčové formy (26 cm), kterou jsme vymazali tukem. Pečeme 10 až 12 minut v troubě rozehřáté na 180 °C.

  2

Nyní si připravíme odpalované těsto. 250 ml vody, 1/2 lžičky soli a máslo přivedeme k varu. Odstavíme a vmícháme mouku s kukuřičným škrobem. Důkladně rozmícháme vařečkou, vrátíme na mírný plamen a vymícháme těsto tak dlouho, dokud nebude pěkně hladké. Přendáme do mísy a necháme trochu zchladnout. Pak postupně zašleháme jedno vejce za druhým, dokud nezískáme hladké a lesklé těsto (v případě potřeby vejce přidáme).

  3

Odpalované těsto si naplníme do cukrářského pytlíku s širší špičkou. Nejprve těstem naplníme kulatou dortovou formu (24 cm). Na plech vystlaný pečícím papírem pak naporcujeme zbylé odpalované těsto na 12 malých větrníčků. Pečeme asi 25 až 30 minut v troubě rozehřáté na 200 °C (větrníčky pouze krátce dozlatova a vytáhneme dříve). Upečeným větrníkům seřízneme vršek a pokud je to potřeba, tak je i částečně vydlabeme, aby měly dostatek prostoru na krém. Upečený plát z odpalovaného těsta rozdělíme na polovinu.

  4

Tvaroh utřeme s cukrem, vanilkovým cukrem a pálenkou. Želatinu rozpustíme podle návodu na obalu a přidáme. Smetanu vyšleháme na šlehačku a také vmícháme do tvarohové náplně. Jahody očistíme, zbavíme stopky a nakrájíme na dílky.

  5

Začneme v dortové formě (26 cm) s upečeným křehkým těstem na dně. Přidáme třetinu náplně, část jahod a přiklopíme odpalovaným těstem. Přidáme patro ve stejném složení a zakončíme tvarohem, který hezky vyhladíme. Dáme do lednice a necháme ztuhnout (alespoň na 2 hodiny).

  6

Plátky mandlí opražíme dozlatova a necháme vychladnout. Jahody na zdobení očistíme a zbavíme stopky. Tři jahody nakrájíme podélně na čtvrtiny a jejich špičky namočíme v rozpuštěné čokoládové polevě. Necháme vychladnout.

  7

Smetanu vyšleháme s cukrem na šlehačku a dochutíme pálenkou. Šlehačku pak s pomocí zdobičky nebo cukrářského pytlíku naplníme do větrníků.

  8

Ze ztuhlého dortu odstraníme stěny a v dolní polovině jej obalíme mandlemi. Očištěné jahody dáme na střed a potáhneme červeným dortovým želé, které jsme si připravili podle návodu. Okolo jahod rozložíme větrníčky a zdobíme jahodami s čokoládovou polevou.


Stažení výrobku

Společnost LACTALIS CZ s.r.o., stahuje z prodeje výrobek PRESIDENT La Buche de Chèvre 180 g s daty trvanlivosti do 15.10.2022, 21.10.2022 a 28.10.2022.

Podrobnosti naleznete v tiskové zprávě.

PRESIDENT La Buche de Chèvre 180 g