Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Obrácený jablkový koláč receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2013

Obrácený jablkový koláč

do 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 311/​1300
  kcal / kJ
 • 42 g
  sacharidů
 • 2 g
  bílkovin
 • 15 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  311/1300 kcal/kJ, 42 g sacharidů, 2 g bílkovin, 15 g tuků

Ingredience (1 kus)

8 jablek
120 g cukru
2 lžíce másla
1 balení listového těsta

Tip

 • Princip obráceného koláče funguje mimo jablek například i s ananasem. Ve slané verzi je výborný obracený koláč s dušenými šalotkami na víně.


Postup

  1

Rozehřejeme troubu na 200 °C.

  2

Do malého rendlíku s tlustým dnem dáme cukr a pomalu ho rozehřejeme na mírném plameni. Cukr se postupně roztopí a bude karamelizovat. Jakmile bude zlatavě hnědý, vmícháme do něj postupně dvě lžíce másla. Máslo musí být úplně rozpuštěné a karamel hezky tekutý. S horkým karamelem pracujeme velmi opatrně, abychom se nepopálili.

  3

Karamel s máslem odstavíme z ohně a přelijeme jej do kulaté koláčové formy (okolo 25 cm v průměru) tak, aby dno formy bylo rovnoměrně pokryté. Pracujeme rychle, studený karamel by totiž ztuhl.

  4

Oloupeme všechna jablka a nakrájíme je na čtvrtinky. Listové těsto vyválíme a vykrojíme tak, aby přesahovalo průměr formy asi o 1 cm.

  5

Na dno koláčové formy pokryté karamelem vyskládáme díly jablek. Postupujeme od okraje ke středu a podél okraje si necháme asi 1 cm volného místa.

  6

Na jablka opatrně položíme vykrojené listové těsto, přitiskneme ho dolů a těsně kolem okraje jej přitlačíme až na dno formy. Nakonec jej ještě v několika místech propíchneme vidličkou skrz.

  7

Formu vložíme do trouby a pečeme asi 30 minut, dokud není těsto krásně zlatavé.

  8

Po vyndání z trouby necháme koláč odpočívat 3 minuty. Poté na něj položíme velký talíř a opatrně jej překlopíme. Z koláče sundáme formu a necháme jej pomalu vychladnout.