Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Pečená husa s jablky a červeným zelím receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2013

Pečená husa s jablky a červeným zelím

více jak 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 1362/​5699
  kcal / kJ
 • 35 g
  cukrů
 • 52.8 g
  bílkovin
 • 111 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  1362/5699 kcal/kJ, 35 g cukrů, 52.8 g bílkovin, 111 g tuků

Ingredience (4 porce)

1 husa
4 větší jablka
3 velké cibule
2 hrsti nasekané petrželové natě
1 láhev mladého červeného vína
1 hlávka červeného zelí
5 silnějších plátků slaniny
drcený kmín
sůl

Tip

 • Zelí je také možno vylepšit na kousky pokrájenou vyškvařenou slaninou. Podávat můžete s tradičním špekovým knedlíkem, ale i bramborovým či kynutým knedlíkem. Opravdový gurmet a zkušená kuchařka zvolí kombinaci všech uvedených.


Postup

  1

Husu zbavíme brk a chloupků. Příhodnou metodou je opálení zbytků brk nad ohněm (na sporáku nebo kuchyňským zapalovačem).

  2

Husu a z ní vybrané droby důkladně omyjeme. Křídla v kloubech odstřihneme, nožem odstraníme tuk a přebytečnou kůži z krku. Husu zvenčí i uvnitř řádně osolíme a posypeme kmínem.

  3

Očištěnou cibuli pokrájíme na větší kousky. Z oloupaných jablek odstraníme jádřince a tři jablka nakrájíme na stejné kousky jako cibuli (zbylé jablko upotřebíme později). Pokrájená jablka smícháme s cibulí a nasekanou natí petrželky. Takto připravenou nádivkou husu naplníme.

  4

Nevyužitou nádivku rozložíme kolem husy a poklademe křidélky, vnitřnostmi, odřezky tuku a kůže z krku, abychom měli dostatek výpeku. Jemně propícháme vidličkou kůži, aby tuk mohl během pečení vytékat. Dáme si však pozor, abychom nepropichovali až do masa. Husa by se pak příliš vysušila.

  5

V přikrytém pekáči (nejlépe v litinovém) pečeme dvě hodiny při 180 – 200°C. V případě, že nemáme pekáč s víkem, vypomůžeme si alobalem. Během pečení husu neustále podléváme výpekem a vínem, tu a tam ještě propíchneme kůži.

  6

Po dvou hodinách sundáme víko (alobal) a dopékáme dozlatova přibližně další hodinu. Husu stále podléváme výpekem. Těsně před dopečením přelijeme husu šálkem ledové vody a dopékám asi 5 minut. Husa tak bude mít křupavou kůžičku.

  7

Během doby, kdy se husa peče, najemno nakrájíme čerstvé zelí a přidáme k němu zbylé nastrouhané jablko. Podlijeme vínem a troškou vody, osolíme, okmínujeme a dusíme doměkka. Když je zelí měkké, dochutíme kmínem, solí a pro lepší chuť přidáme několik lžic výpeku z husy.