Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Pečená křepelka s kaštanovou nádivkou receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2017

Pečená křepelka s kaštanovou nádivkou

do 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Ingredience (4 porce)

4 křepelky
3 rohlíky
1 lžička rozpuštěného másla
hladkolistá petržel
50 g slaniny
50 ml smetany
50 g kaštanů
1 vejce
tymián
sůl
pepř

Tip

  • Podáváme například s bramborovou kaší.


Postup

    1

Slaninu nakrájíme na malé kostičky, opečeme na rozpálené pánvi, přidáme máslo, kaštany, nakrájené na malé kostičky, a restujeme zhruba 2 minuty. Necháme vychladnout.

    2

Rohlíky nakrájené na malé kostičky nasypeme do misky, přidáme směs kaštanů a slaniny, rozmíchaný žloutek se smetanou a také nalijeme do misky, osolíme, opepříme, promícháme, přidáme nakrájenou petržel, tymián, vyšlehaný sníh a znovu opatrně promícháme. Necháme vše chvíli odležet v lednici.

    3

Křepelku položíme na břicho a prořízneme na páteři, pak začneme opatrně obřezávat kolem kostry nejprve z jedné strany a pak z druhé. Na hrudi musíme dát pozor, abychom křepelku neprořízli. Křídla vykostíme a necháme pouze kosti ve stehnech. Takto připravenou křepelku rozprostřeme kůží na pracovní desku, osolíme, opepříme a naplníme připravenou nádivkou. Křepelku zabalíme, dáme jí původní tvar a a položíme zády na připravený alobal, který je ve velikosti zhruba dopisní obálky. A zabalíme jí tak, že nám vznikne pod křepelkou miniaturní pekáček, který zabrání tomu, aby se křepelka při pečení začala deformovat, přestala držet tvar a nádivka by nám z ní mohla začít vytékat. Na prsou potřeme lehce rozpuštěným máslem.

    4

Křepelku pečeme v troubě rozehřáté na 180 °C zhruba na 15-20 minut. Musíme dbát, aby se křepelka nevysušila.