Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Profiterolky z odpalovaného těsta s krémem receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2013

Profiterolky z odpalovaného těsta s krémem

více jak 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 545/​2281
  kcal / kJ
 • 61 g
  sacharidů
 • 16 g
  bílkovin
 • 21 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  545/2281 kcal/kJ, 61 g sacharidů, 16 g bílkovin, 21 g tuků

Ingredience (20 kusů)

200 ml mléka
160 g polohrubé mouky
70 g másla
3 vejce
špetka soli

Na žloutkový krém:

380 ml mléka
90 g cukru krupice
4 žloutky
1 lžíce hladké mouky
1 lžíce kukuřičného škrobu
1 vanilkový cukr

Tip

 • Žloutkový krém můžeme nahradit obyčejným vanilkovým pudingem. Skvělou náplň nám poskytne i dobře vyšlehaná šlehačka ochucená vanilkou nebo šlehačka pařížská.


Postup

  1

Nejprve si připravíme krém, aby před použitím stačil vychladnout. Cukr a žloutky spolu v míse vyšleháme do krému světle žluté barvy. Přidáme škrob, mouku a dobře zamícháme.

  2

Mléko v kastrolu přivedeme k varu a odstavíme. Chvíli počkáme a asi třetinu mléka tenkým proudem vmícháme do směsi se žloutky. Po chvíli přidáme i zbývající mléko, promícháme a celou směs vrátíme do kastrolu, kde předtím bylo mléko. Dáme zpět na sporák a necháme vařit 1 minutu do zhoustnutí.

  3

Krém na konci odstavíme a necháme úplně vychladnout. Před oschnutím ho chráníme tenkou vrstvou roztopeného másla nebo potravinářskou fólii, kterou k němu přitiskneme jako víčko.

  4

Rozehřejme si troubu na 190 °C.

  5

V silnostěnném rendlíku nebo kastrolu rozpustíme máslo v mléce se špetkou soli a přivedeme k varu. Přisypeme mouku a ještě zatepla ihned rozmícháme vařečkou. Těsto bude ze začátku lepit a na stěnách vytvoří bílý povlak. Těsto takto v hrnci hněteme alespoň 3 minuty nebo dokud se nepřestane lepit na stěny nádoby.

  6

Odstavíme a necháme těsto vychladnout na teplotu pod 40 °C. Ihned poté vmícháme vejce jedno za druhým. Děláme to vždy postupně, dokud se předchozí vejce úplně nevstřebá.

  7

Odpalované těsto si přendáme do cukrářského pytlíku s kulatou širší špičkou. Na plech vystlaný pečicím papírem poté vytlačujeme asi 3 cm kulaté kopečky těsta, kterým dáme asi 3 cm velké mezery mezi sebou. Naplněný plech přendáme do trouby a pečeme asi 25 až 30 minut. Odpalované těsto krásně vyskočí a na povrchu zezlátne.

  8

Po upečení profiterolky přendáme z plechu a necháme je v jedné vrstvě volně vychladnout. Poté je buď z poloviny nakrojíme nebo do nich ze strany uděláme malý otvor, do kterého se nám vejde cukrářská špička. Profiterolky plníme žloutkovým krémem z cukrářského pytlíku. Podáváme ihned ozdobené moučkovým cukrem.