Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Slané větrníčky z odpalovaného těsta plněné sýrem receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2013

Slané větrníčky z odpalovaného těsta plněné sýrem

více jak 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 329/​1375
  kcal / kJ
 • 16 g
  sacharidů
 • 7 g
  bílkovin
 • 26 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  329/1375 kcal/kJ, 16 g sacharidů, 7 g bílkovin, 26 g tuků

Ingredience (8 kusů)

200 ml mléka
160 g polohrubé mouky
70 g másla
3 vejce
špetka soli

Na náplň:

150 g taveného sýra
150 g změklého másla

Tip

 • Sýrovou náplň můžeme kdykoliv obohatit o čerstvé bylinky, mletou uzenou papriku nebo šunkovou pěnu. Získáme tak hned několik různých příchutí najednou.


Postup

  1

V silnostěnném rendlíku nebo kastrolu rozpustíme máslo v mléce se špetkou soli a přivedeme k varu. Přisypeme mouku a ještě zatepla ihned rozmícháme vařečkou. Těsto bude ze začátku lepit a na stěnách vytvoří bílý povlak. Těsto takto v hrnci hněteme alespoň 3 minuty nebo dokud se nepřestane lepit na stěny nádoby.

  2

Odstavíme a necháme těsto vychladnout na teplotu pod 40 °C. Ihned poté vmícháme jedno vejce za druhým. Děláme to vždy postupně, dokud se předchozí vejce úplně nevstřebá.

  3

Odpalované těsto si přendáme do cukrářského pytlíku s kulatou širší špičkou. Na plech vystlaný pečicím papírem poté vytlačujeme asi 3cm kulaté kopečky těsta, kterým vždy dáme asi 3 cm velké mezery mezi sebou. Naplněný plech přendáme do trouby a pečeme asi 25 až 30 minut při teplotě 190 °C.

  4

Změklé máslo utřeme v robotu a postupně zapracujeme všechen tavený sýr. Náplň si poté přendáme do cukrářského pytlíku s ozdobnou špičkou.

  5

Po upečení přendáme z plechu a necháme je v jedné vrstvě volně vychladnout. Každý větrníček rozkrojíme na polovinu a naplním sýrovou náplní. Přiklopíme, dáme do chladu a poté podáváme.