Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Švestkový kompot receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2013

Švestkový kompot

více jak 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 271/​1133
  kcal / kJ
 • 65 g
  sacharidů
 • 1 g
  bílkovin
 • 0 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  271/1133 kcal/kJ, 65 g sacharidů, 1 g bílkovin, 0 g tuků

Ingredience (8 porcí)

2 kg švestek
2 l vody
750 g cukru
10 g kyseliny citronové

Tip

 • Alternativou k zavařování v hrnci je vyskládání sklenic do vyššího pekáče s vodou, který sterilujeme v horkovzdušné troubě při teplotě 200 °C. Tato metoda ale nemusí být tak přesná a účinná jako klasická sterilace ve vodní lázni.


Postup

  1

Švestky dobře omyjeme a zbavíme stopek nebo jiných nečistot. Vodu přivedeme k varu a rozpustíme v ní odměřený cukr a kyselinu citronovou. Stranou si připravíme velký hrnec nebo hrnec na zavařování, ve kterém přivedeme vodu na teplotu okolo 90 °C.

  2

Švestky plníme do čistých sklenic a každou poté zalijeme připraveným cukerným sirupem. Náplň by měla být ve sklenici asi 1,5 cm pod okraj.

  3

Naplněné a zavíčkované sklenice přemístíme do zavařovacího hrnce, kde je na podložce sterilujeme 20 minut při teplotě 85 °C. Po vložení sklenic nám teplota v hrnci klesne, proto počkáme, až dosáhneme teploty 85 °C a teprve poté si odměříme potřebný čas.

  4

Po dosažení potřebné doby hrnec sundáme, zchladíme a sklenice vyskládáme k vychladnutí. Na konci se přesvědčíme, že se víčka vtáhla dovnitř (tj. ve sklenicích je správný podtlak).