Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Vanilkové řezy receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2013

Vanilkové řezy

více jak 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 324/​1357
  kcal / kJ
 • 36 g
  sacharidů
 • 6 g
  bílkovin
 • 17 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  324/1357 kcal/kJ, 36 g sacharidů, 6 g bílkovin, 17 g tuků

Ingredience (8 porcí)

1 balíček kvalitního listového těsta
moučkový cukr

Na vanilkový krém:

400 ml plnotučného mléka
4 žloutky
80 g moučkového cukru
1 lžíce másla
1 vanilkový cukr (nebo zrníčka z jednoho lusku vanilky)
1 lžíce škrobu

Na polevu:

200 g moučkového cukru
1 lžíce citronové šťávy
1 lžička kakaa

Tip

 • Pokud je na nás práce s polevou příliš složitá, můžeme horní vrstvu zakončit šlehačkou a čerstvým ovocem, např. malinami.


Postup

  1

Nejprve si připravíme žloutkový krém. Do rendlíku dáme mléko, cukr a vanilkový cukr a přivedeme k varu. Žloutky v míse vyšleháme s cukrem do světlé pěny. Přidáme škrob a postupně přiléváme a zároveň šleháme horké mléko. Vrátíme zpět do rendlíku a provaříme 5 až 10 minut do zhoustnutí. Odstavíme a vmícháme lžíci másla. Zakryjeme potravinářskou fólií a necháme vychladnout.

  2

Listové těsto vyválíme do tenkého obdélníkového plátu přibližně o rozměru pečicího plechu. Pečicí papír posypeme moučkovým cukrem a přikryjeme plátem listového těsta a na povrchu opět zaprášíme moučkovým cukrem. Těsto propícháme vidličkou, aby se nenafouklo, a zatížíme jej druhým plechem. Takto jej dáme péct do trouby vyhřáté na teplotu 210 °C po dobu 25 až 30 minut, nebo dokud není upečené hezky dozlatova. Upečené těsto necháme vychladnout a nakrájíme ho na tři identické pláty.

  3

Ze 170 g cukru, citronové šťávy a trochy vody připravíme cukrovou polevu. Množství vody upravíme tak, aby byla hezky tekutá a hladká. Do zbytku cukru přidáme kakao, trošku vody a opět rozmícháme na tmavou hladkou polevu. Tmavou polevu přendáme do igelitového pytlíku, kterému ustřihneme růžek.

  4

Plát upečeného těsta potřeme žloutkovým krémem, přiklopíme druhý plát, znovu potřeme krémem a přiklopíme poslední plát těsta. Na horní plát těsta naneseme polevu a nožem ji rozprostřeme rovnoměrně po celém povrchu.

  5

S pomocí pytlíku naneseme příčné pruhy z tmavé polevy, které jsou od sebe vzdálené asi 1 cm. Párátkem je poté kolmo protneme čárami asi 2 cm od sebe a ve směru od sebe. To samé potom zopakujeme směrem k sobě čárami posunutými o 1 cm.

  6

Hotové žloutkové řezy dobře vychladíme v lednici. Před podáváním porcujeme velice ostrým nožem.


Stažení výrobku

Společnost LACTALIS CZ s.r.o., stahuje z prodeje výrobek PRESIDENT La Buche de Chèvre 180 g s daty trvanlivosti do 15.10.2022, 21.10.2022 a 28.10.2022.

Podrobnosti naleznete v tiskové zprávě.

PRESIDENT La Buche de Chèvre 180 g