Data o prodejně se načítají

Vaše data byla odeslána.
Toto není vaše prodejna?
Změnit
Vaše prodejna

Nedávno vyhledané prodejny
kaufland.cz/onlinekucharka
Zobrazit Vánočka receptů
© Kaufland Česká republika v.o.s., 2013

Vánočka

více jak 60 minut
rafinované
Naskenujte QR kód nebo přidejte ingredience na nákupní lístek.

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
 • 201/​841
  kcal / kJ
 • 30 g
  cukrů
 • 7 g
  bílkovin
 • 6 g
  tuků

Výživové hodnoty

(na 1 porci)
  201/841 kcal/kJ, 30 g cukrů, 7 g bílkovin, 6 g tuků

Ingredience (8 kusů)

350 g polohrubé mouky
125 ml vlažného mléka
2 žloutky
1 vejce
75 g rozpuštěného vlažného másla
60 g cukru
50 g rozinek
50 g plátkovaných mandlí
25 g čerstvého droždí
0.5 lžičky nastrouhané citrónové kůry
0.5 lžičky soli

Tip

 • Tučnější máslové těsto občas potřebuje delší čas k nakynutí, proto vždy sledujeme i to, jestli těsto zvětšuje objem, a podle potřeby dobu kynutí prodloužíme, aby vánočka nebyla tuhá.


Postup

  1

V trošce mléka smícháme droždí s lžičkou cukru a lžící mouky. Zakryjeme a necháme asi 20 minut v teple vzejít.

  2

Do mísy prosijeme moku, přidáme cukr, sůl a dobře promícháme. Poté k mouce přidáme kvásek, 2 žloutky, rozpuštěné máslo, vlažné mléko a citronovou kůru. Hněteme asi 10 minut, dokud nezískáme vláčné a nelepivé těsto. Poté přidáme rozinky a zahněteme je do těsta. Těsto dáme do mísy, zakryjeme a necháme vykynout v teple asi 45 minut.

  3

Vykynuté těsto přendáme na pracovní desku a s pomocí váhy jej rozdělíme na 6 stejných dílů, které dlaněmi rozválíme na jednotlivé prameny.

  4

Prameny seřadíme vedle sebe a na jednom konci všech šest pramenů stiskneme. První pramen zprava přeložíme doleva. To samé provedeme s prvním pramenem zleva a přeložíme jej doprava tak, aby ležel těsně pod prvním přeloženým pramenem. Oba přeložené prameny směřují vodorovně. Zbylé čtyři prameny směřují svisle směrem k nám s mezerou uprostřed.

  5

Vodorovný pramen, který teď leží vlevo vezmeme do ruky a přeložíme přes druhý vodorovný pramen směrem dolů mezi čtyři svislé prameny.

  6

Svislý pramen, který je teď nejvíce vpravo přeložíme doleva do vodorovné polohy. Druhý vodorovný pramen vlevo přeložíme a dáme dolů mezi 4 svislé prameny. Stejným způsobem dopleteme vánočku až do konce, kde prameny na špici stiskneme k sobě. Upletenou vánočku zakryjeme, dáme do tepla a necháme asi 45 minut vykynout.

  7

Vykynutou vánočku potřeme rozšlehaným vejcem a zasypeme plátky mandlí. Poté ji dáme péci do trouby rozehřáté na 160 °C a pečeme asi 35 až 45 minut dozlatova.