5,0



Na základě 1 hodnocení
Podobné produkty

Další informace o reklamě
Bentonitový jíl – Zlepšovač písčité půdy (24x = 480 kg – pro 4800 m2) - Organifer55,78 Kč/1l
26 774,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Další informace o reklamě
Bazaltová moučka pro zlepšení jílovité půdy (20 kg – pro 200 m2) - Organifer63,75 Kč/1l
1 274,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Další informace o reklamě
Koncentrát proti půdnímu hmyzu – 5 l na 5000 m2 - Organifer663,00 Kč/1l
3 314,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Další informace o reklamě
Organické hnojivo z ovčí vlny - pelety (20 kg na 200 m2) - Organifer131,35 Kč/1l
2 626,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Lávová drť z prvohorní horniny Eifel (20 kg pro 200 m2) - Organifer
51,00 Kč/1l
1 019,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Kuřecí hnojivo pelety (400 kg – pro 4000 m2) - Organifer
56,10 Kč/1l
22 439,99 Kč
Doprava zdarma
NejprodávanějšíProdejce: Organifer

Florovit čedičová moučka 5 kg granulovaného hnojiva
27,27 Kč/1l
136,34 Kč
Prodejce: MPsklepKROPKA

Vápenné hnojivo s hořčíkem (5 kg – na 100 m2) - Organifer
153,00 Kč/1l
764,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Hnojivo na bázi síranu amonného (240 kg – pro 4800 m²) - Organifer
88,19 Kč/1l
21 164,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Mairol® 44100 Mairol® Wachstumselixier Blumendünger 1,0 l
450,19 Kč/1l
450,19 Kč
Prodejce: somnia24

Síran železnatý hnojivo – Odstraňovač mechu – 5 kg – Pro 250 m2 - Organifer
168,40 Kč/1l
841,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Hnojivo pro rozchodníky a zelené střechy - 20 kg na 400 m2 - Organifer
66,35 Kč/1kg
1 326,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

SUBSTRAL® Naturen® 83940 SUBSTRAL® Naturen®Hornspäne 5,0 kg
190,53 Kč/1kg
952,64 Kč
Prodejce: somnia24

Mairol® 42100 Mairol® Wachstumselixier Universaldünger 1,0 l
448,70 Kč/1l
448,70 Kč
Prodejce: somnia24

Pastvinové hnojivo All-In-One (20 kg – pro 400 m2) - Organifer
48,47 Kč/1l
1 453,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

SUBSTRAL® 87641 SUBSTRAL® Magisches Rasenpflaster Rasensamen 1,0 kg
702,27 Kč/1kg
702,27 Kč
Prodejce: somnia24

Biohumus - Přírodní Pro Zeleninu A Bylinky - Br1907
245,99 Kč/1l
245,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: SuperMerchant

Organické hnojivo Fertiligène 3 kg
372,90 Kč/1kg
1 200,75 Kč
Prodejce: NetworkTechnologies

SUBSTRAL® Naturen® 8855 SUBSTRAL® Naturen®Rasendünger 2,8 kg
218,93 Kč/1kg
613,00 Kč
Prodejce: somnia24
Více o produktu
Popis produktu a údaje o produktu
Intenzivní využívání půdy klade kvalitu našich půd pod neustálý tlak. Desetiletí jednostranného a omezeného používání umělých hnojiv půdu vyčerpalo. Minerální úrodnost klesá, humusový obsah, struktura a odolnost půdy proti chorobám se zhoršují. Výsledkem je, že rostliny mají menší odolnost a naše potraviny jsou chudší na esenciální minerály a stopové prvky. Půda nemůže udržitelně regenerovat pouhým používáním umělých hnojiv, vápna a organické hmoty. Použití horninové moučky jako přírodního zdroje minerálů k zvýšení úrodnosti půdy je dlouho známé, ale bylo zastíněno zaměřením na moderní syntetická hnojiva. Od roku 2009 se Organifer věnuje používání lávové moučky pro udržitelnou obnovu kvality půdy.
Lávová moučka z prvohorní horniny Eifel má neutralizační účinek na půdu. I když je slabší než vápno, její účinek trvá mnohem déle a neuvolňuje CO2. Zatímco vápno nakonec rozkládá humus, lávová moučka přispívá k tvorbě humusu. Proto můžete vápno nahradit lávovou moučkou z prvohorní horniny Eifel.
Sopečná hornina je bohatá na křemík, vápník, hořčík, draslík a stopové prvky. Tyto živiny se postupně uvolňují zvětráváním a nejsou vyplavovány z půdy. Během jedné sezóny se obsah křemíku v listech výrazně zvýší po použití lávové moučky z prvohorní horniny Eifel. Křemík zvyšuje odolnost plodin proti suchu, chorobám a škůdcům.
Lávová moučka z prvohorní horniny Eifel zlepšuje strukturu půdy a stabilizuje humus. Společně s organickou hmotou a půdními organismy tvoří lávová moučka stabilní jílovito-humusové komplexy a půdní agregáty. Výsledkem je, že jílovitá půda se stává pórovitější, což umožňuje lepší odvodnění vody, zatímco písčitá půda může účinněji zadržovat živiny a vodu. Rašelinová půda je stabilizována proti degradaci.
Vlastnosti
Čistá prvohorní moučka z oblasti Eifel – prémiová kvalita
Jemně mletá pro maximální účinnost (povrchová plocha, výměnná kapacita)
Bohatá na živiny a stopové prvky v vyváženém poměru pro rostliny
Zdroj rychle uvolňujícího se křemíku pro půdu a rostliny (posiluje rostliny)
Velmi nízká koncentrace těžkých kovů
Zlepšuje strukturu půdy a stabilizuje humus
Zvyšuje odolnost plodin proti suchu, chorobám a škůdcům
Specifikace
▶ SiO2 (křemík) 43.5%
▶ Al2O3 (hliník) 13.9%
▶ Na2O (sodík) 3.1%
▶ MgO (hořčík) 9.0%
▶ P2O5 (fosfor) 0.5%
▶ CaO (vápník) 11.7%
▶ K2O (draslík) 3.5%
▶ Fe2O3 (železo) 10.8%
▶ TiO2 (titan) 2.7%
Jemnost
Měřeno pomocí ‘Laserové metody’
– 90% částic pod 0,03 mm
– 50% částic pod 0,01 mm
Jemnost je zásadní pro efektivní výkon. Čím jemnější moučka, tím větší aktivní povrchová plocha. Navíc tato vysoce kvalitní lávová moučka je snadno rozptýlitelná bez ucpávání.
Minerály
Nejjemnější formy lávové moučky, které jsou srovnatelné s ‘Tonovými minerály’ o velikosti < 0,005 mm a ještě jemnějšími < 0,002 mm, okamžitě interagují s životními procesy, přičemž nejmenší částice fungují jako iontoměniče. V lávové moučce je přibližně 35% částic pod 0,006 mm, 28% je pod 0,004 mm a 16% je pod 0,002 mm. Při určování jemnosti proséváním je přibližně 80% částic pod 0,06 mm a 60% částic pod 0,04 mm.
Tyto mimořádně jemné částice mají významný vliv na biologické procesy v půdě a jsou klíčové pro zlepšení růstu rostlin a zdraví půdy. Mají vynikající iontoměničové vlastnosti, což umožňuje efektivní absorpci a využití živin rostlinami, a tím přispívají ke zlepšení úrodnosti půdy a celkové odolnosti rostlin.
▶ Hodnota CEC podle metody Kupfer Triethylentetramin: 1 meq/100 g
▶ Přítomné minerály:
Plagioklas – kaliveldspat (= ortoklas)
Nefelín – olivín – (fluor) apatit – mullit – augit (pyroxen) – flogopit (slída)
▶ Paramagnetická hodnota: 850 CGS
▶ Hodnota vazby kyselin (BLGG): 7% (Groen Agro) 8,8% (jiná metoda)
▶ ‘Basisch wirksame Stoffe’ (Lufa): 6,97% – 5,58% a 16% (z 3 různých studií)
▶ BET měření: 2160 m²/kg
▶ Hodnota pH: 7,6
Stopové prvky
▶ Kobalt: 31,0 mg/kg
▶ Měď: 38,0 mg/kg
▶ Bor: 5,6 mg/kg
▶ Zinek: 54,4 mg/kg
▶ Selen: 3,1 mg/kg
▶ Nikl: 79,2 mg/kg
▶ Chrom: 47,0 mg/kg
Návod k použití
Lávová moučka je přípravek na vylepšení půdy a zůstává v půdě, dokud ji nepřemění půdní organismy. Posypte lávovou moučku z prvohorní horniny Eifel rovnoměrně po kořenové oblasti rostliny nebo po ploše, kterou chcete ošetřit.
Dávkování
▶ Lávová moučka je velmi jemná, takže budete potřebovat relativně malé množství.
▶ Zahradnický substrát: 10-50 kg na m³ (= 1000 litrů).
▶ Kompost: 10 až 20 kg na m³.
▶ Trávník*: 1 kg na 10 m² za rok.
▶ Stromy: 0,5 – 2 kg na 10 m² za rok.
▶ Pastvina: 1500 kg/ha.
▶ Stáj: 1 kg/GV.
▶ Pole: 1000/2000 kg/ha.
▶ Zelenina: 25 kg/100 m².
* Pokud není použito hnojivo Organifer.
** Lávovou moučku z prvohorní horniny Eifel lze aplikovat za všech povětrnostních podmínek.
- Hmotnost
- 20 kg
- Objem
- 20 l
- Počet kusů
- 1
- Kód EAN
- 8719958999350
- Číslo produktu
- 27533
- Výrobce
- Organifer
- Hmotnost
- 20 kg
- Objem
- 20 l
- Počet kusů
- 1
- Kód EAN
- 8719958999350
- Číslo produktu
- 27533
- Výrobce
- Organifer
Žádné signální slovo
Dodatečné informace
Stažené soubory a informace
Věty o nebezpečnosti
Nevyžadují se žádné údaje
K tomu se hodí také

Bazaltová moučka pro zlepšení jílovité půdy (20 kg – pro 200 m2) - Organifer
63,75 Kč/1l
1 274,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Lávová drť z prvohorní horniny Eifel (20 kg pro 200 m2) - Organifer
51,00 Kč/1l
1 019,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Lávová moučka z prvohorní horniny Eifel (12x = 240 kg – pro 2400 m2) - Organifer
81,81 Kč/1l
20 144,99 Kč
-510,00 KčZákonná referenční cena na Kaufland.cz (bez nákladů na dopravu)
19 634,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Lávová moučka z prvohorní horniny Eifel (24x = 480 kg – pro 4800 m2) - Organifer
52,06 Kč/1l
24 989,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Lávová moučka z prvohorní horniny Eifel (48x = 960 kg – pro 9600 m2) - Organifer
34,53 Kč/1l
33 149,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Diatomitová zemina – 100% čistá – ultra jemný prášek (Sáček 25 litrů – 10 kg) - Organifer
37,76 Kč/1l
943,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Lávová drť z prvohorní horniny Eifel (12x – 240 kg – pro 2.400 m2) - Organifer
74,37 Kč/1l
18 359,99 Kč
-510,00 KčZákonná referenční cena na Kaufland.cz (bez nákladů na dopravu)
17 849,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Koncentrát proti hmyzu na trávník – 5 l na 1250 m2 - Organifer
714,00 Kč/1l
3 569,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Bentonitový jíl – Zlepšovač písčité půdy (20 kg – pro 200 m2) - Organifer
63,75 Kč/1l
1 274,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Diatomitová zemina – 100% čistá – ultra jemný prášek (Sáček 50 litrů – 20 kg) - Organifer
35,70 Kč/1l
1 784,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Kuřecí hnojivo pelety (20 kg – pro 200 m2) - Organifer
56,15 Kč/1l
1 122,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Kravské hnojivo pelety 3v1 (5 kg – pro 50 m2) - Organifer
112,27 Kč/1l
841,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Tekuté hnojivo pro fázi kvetení – Iron Power – 500 ml koncentrát – pro 250 l - Organifer
2 397,98 Kč/1l
1 198,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Opravné trávníkové semeno – Odolné (15 kg na 750 m2) - Organifer
255,00 Kč/1kg
3 824,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Trávníkový topdressing – Směs s mykorhizou a rhizobakteriemi (Bigbag 500 litrů – pro 500 m2) - Organifer
38,25 Kč/1l
19 124,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Balíček organických semen zeleniny – 19 typů - Organifer
1 504,99 Kč/1kg
1 504,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Kuřecí hnojivo pelety (Velká taška 1000 kg – pro 10.000 m2) - Organifer
29,83 Kč/1l
29 834,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Hnojivo na trávník All-In-One (5 kg – pro 100 m2) - Organifer
112,27 Kč/1l
841,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Mikrojetel Trávník – Čisté semeno jetele (100 g pro 50 m2) - Organifer
8 169,90 Kč/1kg
816,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Podzimní hnojivo All-In-One (10 kg – pro 200 m2) - Organifer
68,00 Kč/1l
1 019,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Balíček semen květin k řezu – 20 odrůd - Organifer
1 529,99 Kč/1kg
1 529,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Diatomitová zemina – 100% čistá – ultra jemný prášek (25 sáčků = 250 kg) - Organifer
83 639,96 Kč/1l
20 909,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Kolekce semen bylinek – 22 kulinářských odrůd - Organifer
1 453,99 Kč/1kg
1 453,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Bentonitový jíl – zlepšovač písčité půdy (48x = 960 kg – pro 9600 m2) - Organifer
39,84 Kč/1l
38 249,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Hnojivo na trávník All-In-One (40x – 800 kg – pro 16.000 m2) - Organifer
31,66 Kč/1l
37 994,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Kuřecí hnojivo pelety (200 kg – pro 2000 m2) - Organifer
89,25 Kč/1l
19 124,99 Kč
-1 275,00 KčZákonná referenční cena na Kaufland.cz (bez nákladů na dopravu)
17 849,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Trávníkový topdressing – Směs s mykorhizou a rhizobakteriemi (Bigbag 1500 litrů – pro 1500m2) - Organifer
16,15 Kč/1l
24 224,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Balíček semen bylinek – 12 základních odrůd - Organifer
1 071,99 Kč/1kg
1 071,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Lávová drť z prvohorní horniny Eifel (25x – 500 kg – pro 5.000 m2) - Organifer
44,37 Kč/1l
22 184,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer
Rozdělení hodnoceníSeznam hodnoceníObrázky produktů od zákazníků




Hodnocení zákazníků
100% hodnocení je 5hvězdičkových. Zobrazit pouze 5hvězdičková hodnocení.
5
100%0% hodnocení je 4hvězdičkových. Zobrazit pouze 4hvězdičková hodnocení.
4
0%0% hodnocení je 3hvězdičkových. Zobrazit pouze 3hvězdičková hodnocení.
3
0%0% hodnocení je 2hvězdičkových. Zobrazit pouze 2hvězdičková hodnocení.
2
0%0% hodnocení je 1hvězdičkových. Zobrazit pouze 1hvězdičková hodnocení.
1
0%Řazení:
Řazení:Ohodnoceno dne 18. září 2025 na
Zakoupeno na
Toto hodnocení bylo napsáno po zakoupení produktu na Kaufland.de. Toto hodnocení bylo napsáno po zakoupení produktu na Kaufland.de.
Ověřený nákup
Hmotnost 20 kgObjem 20 l
Doporučujeme vám
Další informace o reklamě

Vinasa NK Hnojivo 4.5 + 8 – Tekuté (800 L IBC) - Organifer
38 249,99 Kč
Prodejce: Organifer
47,81 Kč/1l

Koncentrát proti půdnímu hmyzu – 1000 ml na 1000 m2 - Organifer



4,0Průměrné hodnocení: 4,0 z 5(1)Počet hodnocení: 1
1 147,99 Kč
Prodejce: Organifer
1 147,99 Kč/1l

Bentonitový jíl – Zlepšovač písčité půdy (24x = 480 kg – pro 4800 m2) - Organifer



4,7Průměrné hodnocení: 4,7 z 5(3)Počet hodnocení: 3
26 774,99 Kč
Prodejce: Organifer
55,78 Kč/1l

Trávníkový topdressing – Směs s mykorhizou a rhizobakteriemi (600 litrů – pro 600m2) - Organifer
20 144,99 Kč
Prodejce: Organifer
33,57 Kč/1l

Trávníkový topdressing – Směs s mykorhizou a rhizobakteriemi (Bigbag 1000 litrů – pro 1000m2) - Organifer
21 674,99 Kč
Prodejce: Organifer
21,67 Kč/1l

Lávová moučka z prvohorní horniny Eifel (20 kg – pro 200 m2) - Organifer



5,0Průměrné hodnocení: 5,0 z 5(1)Počet hodnocení: 1
1 071,99 Kč
Prodejce: Organifer
53,60 Kč/1l

Hnojivo pro rozchodníky a zelené střechy - 10 kg na 200 m2 - Organifer



5,0Průměrné hodnocení: 5,0 z 5(5)Počet hodnocení: 5
1 019,99 Kč
Prodejce: Organifer
102,00 Kč/1kg

Koncentrát proti hmyzu na trávník – 10 l na 2500 m2 - Organifer



5,0Průměrné hodnocení: 5,0 z 5(7)Počet hodnocení: 7
5 864,99 Kč
Prodejce: Organifer
586,50 Kč/1l

Bazaltová moučka pro zlepšení jílovité půdy (20 kg – pro 200 m2) - Organifer



5,0Průměrné hodnocení: 5,0 z 5(4)Počet hodnocení: 4
1 274,99 Kč
Prodejce: Organifer
63,75 Kč/1l

Koncentrát proti půdnímu hmyzu – 10 L na 10.000 m2 - Organifer



4,0Průměrné hodnocení: 4,0 z 5(1)Počet hodnocení: 1
5 099,99 Kč
Prodejce: Organifer
510,00 Kč/1l

Koncentrát půdních hub – 5 l na 5000 m2 - Organifer



5,0Průměrné hodnocení: 5,0 z 5(6)Počet hodnocení: 6
3 314,99 Kč
Prodejce: Organifer
663,00 Kč/1l

Nematody – Koncentrát půdních nematod – 5 L na 5000 m2 - Organifer



4,0Průměrné hodnocení: 4,0 z 5(4)Počet hodnocení: 4
3 314,99 Kč
Prodejce: Organifer
663,00 Kč/1l

Koncentrát proti půdnímu hmyzu – 5 l na 5000 m2 - Organifer



4,0Průměrné hodnocení: 4,0 z 5(1)Počet hodnocení: 1
3 314,99 Kč
Prodejce: Organifer
663,00 Kč/1l

Koncentrát proti listovému hmyzu – 5 l na 5000 m2 - Organifer
3 314,99 Kč
Prodejce: Organifer
663,00 Kč/1l

Prevence proti slimákům 5 l – Koncentrát pro 5000 m2 - Organifer
3 314,99 Kč
Prodejce: Organifer
663,00 Kč/1l

Blattglanz Spray - 750 ml - Ošetrující sprej pro pokojové a okrasné rostliny
1 255,08 Kč
Prodejce: OasisofLife
1 255 079,94 Kč/1kg

Organické hnojivo z ovčí vlny - pelety (20 kg na 200 m2) - Organifer
2 626,99 Kč
Prodejce: Organifer
131,35 Kč/1l

Sprej na lesk listu - péce o pokojové a okrasné rostliny - 250 ml - prirozený
1 049,95 Kč
Prodejce: OasisofLife
1 049 949,95 Kč/1kg

Organické hnojivo z ovčí vlny - pelety (10 kg na 100 m2) - Organifer
1 657,99 Kč
Prodejce: Organifer
165,80 Kč/1l

Hnojivo na trávník All-In-One (20 kg – pro 400 m2) - Organifer
1 529,99 Kč
Prodejce: Organifer
51,00 Kč/1l