4,7



Na základě 3 hodnocení
Podobné produkty

Další informace o reklamě
Bazaltová moučka pro zlepšení jílovité půdy (20 kg – pro 200 m2) - Organifer63,75 Kč/1l
1 274,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Další informace o reklamě
Koncentrát půdních hub – 5 l na 5000 m2 - Organifer663,00 Kč/1l
3 314,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Další informace o reklamě
Nematody – Koncentrát půdních nematod – 5 L na 5000 m2 - Organifer663,00 Kč/1l
3 314,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Další informace o reklamě
Koncentrát proti půdnímu hmyzu – 5 l na 5000 m2 - Organifer663,00 Kč/1l
3 314,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Lávová drť z prvohorní horniny Eifel (20 kg pro 200 m2) - Organifer
51,00 Kč/1l
1 019,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Diatomitová zemina – 100% čistá – ultra jemný prášek (Sáček 25 litrů – 10 kg) - Organifer
37,76 Kč/1l
943,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Vápenné hnojivo s hořčíkem (10 kg – na 200 m2) - Organifer
89,30 Kč/1l
892,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Zlepšovač půdy – Aktivátorová směs (50 l – na 50 m2) - Organifer
21,94 Kč/1l
1 096,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Síran železnatý hnojivo – Odstraňovač mechu – 5 kg – Pro 250 m2 - Organifer
168,40 Kč/1l
841,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Hnojivo Pro Turf & Lawn – s kontrolovaným uvolňováním (20 kg – na 665 m2) - Organifer
107,15 Kč/1l
2 142,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Kuřecí hnojivo pelety (200 kg – pro 2000 m2) - Organifer
89,25 Kč/1l
19 124,99 Kč
-1 275,00 KčZákonná referenční cena na Kaufland.cz (bez nákladů na dopravu)
17 849,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

SUBSTRAL® Naturen® 83940 SUBSTRAL® Naturen®Hornspäne 5,0 kg
190,75 Kč/1kg
953,77 Kč
Prodejce: somnia24

SUBSTRAL® 86931 SUBSTRAL® Vertikutiermix 4,0 kg
303,70 Kč/1kg
1 214,81 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: everybuy_at

Hnojivo pro rozchodníky a zelené střechy - 5 kg na 100 m2 - Organifer
173,60 Kč/1kg
867,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Hnojivo Pro Turf & Lawn – s kontrolovaným uvolňováním (10 kg – na 330 m2) - Organifer
145,40 Kč/1l
1 453,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Kravské hnojivo pelety 3v1 (400 kg – pro 4000 m2) - Organifer
36,97 Kč/1l
22 949,99 Kč
-765,00 KčZákonná referenční cena na Kaufland.cz (bez nákladů na dopravu)
22 184,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Florovit čedičová moučka 5 kg granulovaného hnojiva
27,27 Kč/1l
136,34 Kč
Prodejce: MPsklepKROPKA

SUBSTRAL® Naturen® 84030 SUBSTRAL® Naturen® Gemüsedünger 1,2 kg
325,84 Kč/1kg
407,30 Kč
Prodejce: somnia24

SUBSTRAL® 71100 SUBSTRAL® Express Rasendünger 10,0 kg
152,97 Kč/1kg
1 529,73 Kč
Prodejce: somnia24

SUBSTRAL® Naturen® 84050 SUBSTRAL® Naturen® Rosendünger 1,2 kg
339,42 Kč/1kg
407,30 Kč
Prodejce: somnia24
Více o produktu


Popis produktu a údaje o produktu
Organifer Bentonite je ideální zlepšovač půdy pro lehké písčité půdy. Tyto expandované jílové minerály z přírodního kamene jsou zvláště vhodné pro zlepšení struktury a soudržnosti písčitých půd. Díky tomu se písčité půdy stávají snáze zpracovatelnými a jejich struktura je po aplikaci výrazně vylepšena.
Ale to není vše! Organifer Bentonite také zlepšuje vodní bilanci půdy a zabraňuje vyplavování hnojiv. Je totiž vysoce absorpční a dokáže pojmout až 10násobek své vlastní hmotnosti ve vodě. Díky tomu se půda tak rychle nevysychá a vlhkost je pro rostliny dostupná déle, i během suchých letních měsíců.
Organifer Bentonite pozitivně ovlivňuje schopnost půdy uchovávat živiny a zabraňuje jejich vyplavování. Aktivuje půdní život a zlepšuje výměnu živin mezi půdou a rostlinou, podporuje úrodnost půdy a zvyšuje účinnost hnojiv.
Stručně řečeno: Organifer Bentonite je univerzální zlepšovač půdy, který zlepšuje vodní bilanci půdy, zvyšuje vazbu živin a aktivuje půdní život, což vede k zdravějším rostlinám a úrodné půdě.
Vlastnosti
Zlepšuje vodní bilanci lehkých písčitých půd
Zabraňuje vyplavování hnojiv a zvyšuje jejich účinnost
Zvyšuje schopnost půdy uchovávat živiny
Podporuje úrodnost půdy tvorbou stabilních jílovito-humusových komplexů
Aktivuje půdní život a zlepšuje výměnu živin mezi půdou a rostlinou
Zlepšuje zpracovatelnost písčitých půd a zvyšuje jejich soudržnost a strukturu
Zabraňuje vysychání půdy a udržuje vlhkost po delší dobu, i během suchých letních měsíců
potřebu zavlažování a šetří vodu
Minimalizuje erozi písčitých půd a chrání půdu před erozí způsobenou deštěm a větrem
Zvyšuje kvalitu rostlin a zvyšuje výnosy
Aplikace
(Zlepšovač půdy) pro písčité půdy
Pokyny k použití
Při tvorbě, renovaci a údržbě (suchomilných) písčitých půd. Rovnoměrně rozprostřete Bentonit na písčitou půdu a zapracujte do vrchní vrstvy půdy.
Specifikace Organifer Bentonite
– 70% Montmorillonit
– 60% SiO2 (Oxid křemičitý)
– 22% Al2O3 (Oxid hlinitý)
– 0,4% CaO (Oxid vápenatý)
– 4,5% K2O (Celkový oxid draselný)
– 2,1% MgO (Celkový oxid hořečnatý)
– 100 mg/kg Mo (Molybden)
– 500 mg/kg Zn (Zinek)
– 100 mg/kg Cu (Měď)
– 100 mg/kg Mn (Mangan)
– Velikost pelet: 0,5 – 1,4 mm
Dávkování
Lehké půdy: 150 g/m²
Střední půdy: 100 g/m²
Těžké půdy: 50 g/m²
Kompostování: Přidejte přibližně 1 kg Bentonite na 10 cm kompostové vrstvy a m² kompostové plochy, abyste zabránili vyplavování kompostu a udrželi cenné huminové kyseliny. Rovnoměrně promíchejte Bentonite do kompostové hromady během jejího budování. Poté tenkou vrstvou pokryjte zahradní půdou nebo listím.
Rozprostření na záhony a jiné plochy 100-300 g na m².
Míchání s půdou 10-25 kg/m³, v závislosti na povaze půdy.
Příklad Při výsadbě růží: Posypte Bentonite do výsadbové jamky, lehce promíchejte a dobře navlhčete, nebo namočte kořeny nebo kořenové baly do Bentonite suspenze a přímo zasaďte.
Použití v jezírkách Bentonite lze použít k zlepšení nepropustnosti a udržení čistoty vody. Může být použit při tvorbě nových jezírek nebo renovaci stávajících. Přidáním Bentonite se dno jezírka stane nepropustným a zabraňuje únikům.
Při použití Bentonite v kombinaci s kompostem může být dávkování sníženo o 1/3.
* Bentonite lze používat celoročně.
*** Frekvence a doba aplikace Bentonite závisí na podmínkách půdy.
Skladování
Uchovávejte Bentonite na chladném, suchém a dobře větraném místě. Chraňte před vlhkostí, slunečním zářením a extrémními teplotami.
- Hmotnost
- 20 kg
- Objem
- 20 l
- Počet kusů
- 1
- Kód EAN
- 8719958995796
- Číslo produktu
- 34121
- Výrobce
- Organifer
- Hmotnost
- 20 kg
- Objem
- 20 l
- Počet kusů
- 1
- Kód EAN
- 8719958995796
- Číslo produktu
- 34121
- Výrobce
- Organifer
Žádné signální slovo
Dodatečné informace
Stažené soubory a informace
Věty o nebezpečnosti
Nevyžadují se žádné údaje
K tomu se hodí také

Bentonitový jíl – zlepšovač písčité půdy (48x = 960 kg – pro 9600 m2) - Organifer
39,84 Kč/1l
38 249,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Bentonitový jíl – Zlepšovač písčité půdy (12x = 240 kg – pro 2400 m2) - Organifer
77,56 Kč/1l
20 654,99 Kč
-2 040,00 KčZákonná referenční cena na Kaufland.cz (bez nákladů na dopravu)
18 614,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Bentonitový jíl – zlepšovač písčité půdy (Big Bag 1000 kg – pro 10.000 m2) - Organifer
21,76 Kč/1l
32 639,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Bentonitový jíl – Zlepšovač písčité půdy (24x = 480 kg – pro 4800 m2) - Organifer
55,78 Kč/1l
26 774,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Bazaltová moučka pro zlepšení jílovité půdy (20 kg – pro 200 m2) - Organifer
63,75 Kč/1l
1 274,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Diatomitová zemina – 100% čistá – ultra jemný prášek (Sáček 25 litrů – 10 kg) - Organifer
37,76 Kč/1l
943,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Koncentrát proti hmyzu na trávník – 5 l na 1250 m2 - Organifer
714,00 Kč/1l
3 569,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Lávová drť z prvohorní horniny Eifel (20 kg pro 200 m2) - Organifer
51,00 Kč/1l
1 019,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Trávníkový topdressing – Směs s mykorhizou a rhizobakteriemi (Bigbag 500 litrů – pro 500 m2) - Organifer
38,25 Kč/1l
19 124,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Koncentrát proti hmyzu na trávník – 10 l na 2500 m2 - Organifer
586,50 Kč/1l
5 864,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Mikrojetel Trávník – Čisté semeno jetele (1500 g pro 750 m2) - Organifer
1 241,33 Kč/1kg
1 861,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Lávová moučka z prvohorní horniny Eifel (20 kg – pro 200 m2) - Organifer
53,60 Kč/1l
1 071,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Koncentrát proti listovým chorobám – 10 l na 10.000 m2 - Organifer
510,00 Kč/1l
5 099,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Vápno k bělení stromů a keřů a jako hnojivo k odkyselení a hnojení půd chudých na vápník.
113,83 Kč/1kg
227,65 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: fair-play91

Koncentrát proti hmyzu na trávník – 500 ml na 125 m2 - Organifer
2 143,98 Kč/1l
1 071,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Bazaltová moučka pro zlepšení jílovité půdy (12x – 240 kg – pro 2.400 m2) - Organifer
80,75 Kč/1l
19 379,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Biobizz Worm-Humus, 40 l | Půda na výsadbu
15,71 Kč/1l
628,39 Kč
Prodejce: BestBrandShop

Mikrojetel Trávník – Čisté semeno jetele (500 g pro 250 m2) - Organifer
2 245,98 Kč/1kg
1 122,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Citrus limon Lunario 140–170 cm – citroník – citroník čtyř ročních období, stále plodící, středomořská rostlina do květináče
1 811,10 Kč
Prodejce: Blumen-Senf

Prášek z mořských řas – Čistý Lithothamnium Calcareum (20 kg na 1000 m2) - Organifer
131,35 Kč/1l
2 626,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Prášek z mořských řas – Čistý Lithothamnium Calcareum (10 kg na 500 m2) - Organifer
145,40 Kč/1l
1 453,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Nematody – Koncentrát půdních nematod – 500 ml na 500 m2 - Organifer
2 143,98 Kč/1l
1 071,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Dolomitové vápenato-hořečnaté hnojivo 10 kg
27,82 Kč/1kg
278,24 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: fair-play91

Nematody – Koncentrát půdních nematod – 1000 ml na 1000 m2 - Organifer
1 198,99 Kč/1l
1 198,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Diatomitová zemina – 100% čistá – ultra jemný prášek (Sáček 50 litrů – 20 kg) - Organifer
35,70 Kč/1l
1 784,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Bazaltová moučka pro zlepšení jílovité půdy (24x – 480 kg – pro 4.800 m2) - Organifer
53,12 Kč/1l
25 499,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: Organifer

Stan pro 2-4 osoby, kempinkový stan s přípojkami na vařič, pyramidový stan, kempování s batohem, hnědý
6 679,00 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: anlund

WISFOR Kovový stojan na palivové dřevo Stojan na palivové dřevo antracit XXL Zahradní přístřešek na palivové dřevo 1,66 m³ až 400 kg Pomoc při stohování palivového dřeva v exteriéru
4 464,99 Kč
Doprava zdarma
Prodejce: WISFOR
Rozdělení hodnoceníSeznam hodnoceníObrázky produktů od zákazníků














Hodnocení zákazníků
67% hodnocení je 5hvězdičkových. Zobrazit pouze 5hvězdičková hodnocení.
5
67%33% hodnocení je 4hvězdičkových. Zobrazit pouze 4hvězdičková hodnocení.
4
33%0% hodnocení je 3hvězdičkových. Zobrazit pouze 3hvězdičková hodnocení.
3
0%0% hodnocení je 2hvězdičkových. Zobrazit pouze 2hvězdičková hodnocení.
2
0%0% hodnocení je 1hvězdičkových. Zobrazit pouze 1hvězdičková hodnocení.
1
0%Řazení:
Řazení:Ohodnoceno dne 23. února 2025 na
Zakoupeno na
Toto hodnocení bylo napsáno a automaticky přeloženo po zakoupení produktu na Kaufland.de. Toto hodnocení bylo napsáno a automaticky přeloženo po zakoupení produktu na Kaufland.de.
Ověřený nákup
Označit toto hodnocení jako „užitečné“.
Nahlásit toto hodnocení.Nahlásit
Dobrý produkt za příznivou cenu
Hmotnost 480 kgObjem 480 l
Již loni jsem objednal a aplikoval velkou dodávku (cca 1 kg na m2 na čistě písčitou půdu). Došlo k jasnému zlepšení zadržování vody. Objednal jsem tedy další dodávku na zbytek zahrady. S dodávkou byl problém, ale nebyl to problém Organiferu, ale doručovací služby. Organifer okamžitě zareagoval a poskytl kompenzaci (kterou jsem vlastně nechtěl, protože to nebyla jejich chyba). Byla jsem naprosto překvapená a potěšená.
Ohodnoceno dne 25. února 2026 na
Zakoupeno na
Toto hodnocení bylo napsáno a automaticky přeloženo po zakoupení produktu na Kaufland.sk. Toto hodnocení bylo napsáno a automaticky přeloženo po zakoupení produktu na Kaufland.sk.
Ověřený nákup
Označit toto hodnocení jako „užitečné“.
Nahlásit toto hodnocení.Nahlásit
rychlé dodání
Hmotnost 20 kgObjem 20 l
super
Ohodnoceno dne 7. srpna 2026 na
Zakoupeno na
Toto hodnocení bylo napsáno po zakoupení produktu na Kaufland.cz. Toto hodnocení bylo napsáno po zakoupení produktu na Kaufland.cz.
Ověřený nákup
Hmotnost 20 kgObjem 20 l
Doporučujeme vám
Další informace o reklamě

Vinasa NK Hnojivo 4.5 + 8 – Tekuté (800 L IBC) - Organifer
38 249,99 Kč
Prodejce: Organifer
47,81 Kč/1l

Koncentrát proti půdnímu hmyzu – 1000 ml na 1000 m2 - Organifer



4,0Průměrné hodnocení: 4,0 z 5(1)Počet hodnocení: 1
1 147,99 Kč
Prodejce: Organifer
1 147,99 Kč/1l

Bentonitový jíl – Zlepšovač písčité půdy (24x = 480 kg – pro 4800 m2) - Organifer



4,7Průměrné hodnocení: 4,7 z 5(3)Počet hodnocení: 3
26 774,99 Kč
Prodejce: Organifer
55,78 Kč/1l

Trávníkový topdressing – Směs s mykorhizou a rhizobakteriemi (600 litrů – pro 600m2) - Organifer
20 144,99 Kč
Prodejce: Organifer
33,57 Kč/1l

Trávníkový topdressing – Směs s mykorhizou a rhizobakteriemi (Bigbag 1000 litrů – pro 1000m2) - Organifer
21 674,99 Kč
Prodejce: Organifer
21,67 Kč/1l

Lávová moučka z prvohorní horniny Eifel (20 kg – pro 200 m2) - Organifer



5,0Průměrné hodnocení: 5,0 z 5(1)Počet hodnocení: 1
1 071,99 Kč
Prodejce: Organifer
53,60 Kč/1l

Hnojivo pro rozchodníky a zelené střechy - 10 kg na 200 m2 - Organifer



5,0Průměrné hodnocení: 5,0 z 5(5)Počet hodnocení: 5
1 019,99 Kč
Prodejce: Organifer
102,00 Kč/1kg

Koncentrát proti hmyzu na trávník – 10 l na 2500 m2 - Organifer



5,0Průměrné hodnocení: 5,0 z 5(7)Počet hodnocení: 7
5 864,99 Kč
Prodejce: Organifer
586,50 Kč/1l

Bazaltová moučka pro zlepšení jílovité půdy (20 kg – pro 200 m2) - Organifer



5,0Průměrné hodnocení: 5,0 z 5(4)Počet hodnocení: 4
1 274,99 Kč
Prodejce: Organifer
63,75 Kč/1l

Koncentrát proti půdnímu hmyzu – 10 L na 10.000 m2 - Organifer



4,0Průměrné hodnocení: 4,0 z 5(1)Počet hodnocení: 1
5 099,99 Kč
Prodejce: Organifer
510,00 Kč/1l

Koncentrát půdních hub – 5 l na 5000 m2 - Organifer



5,0Průměrné hodnocení: 5,0 z 5(6)Počet hodnocení: 6
3 314,99 Kč
Prodejce: Organifer
663,00 Kč/1l

Nematody – Koncentrát půdních nematod – 5 L na 5000 m2 - Organifer



4,0Průměrné hodnocení: 4,0 z 5(4)Počet hodnocení: 4
3 314,99 Kč
Prodejce: Organifer
663,00 Kč/1l

Koncentrát proti půdnímu hmyzu – 5 l na 5000 m2 - Organifer



4,0Průměrné hodnocení: 4,0 z 5(1)Počet hodnocení: 1
3 314,99 Kč
Prodejce: Organifer
663,00 Kč/1l

Koncentrát proti listovému hmyzu – 5 l na 5000 m2 - Organifer
3 314,99 Kč
Prodejce: Organifer
663,00 Kč/1l

Prevence proti slimákům 5 l – Koncentrát pro 5000 m2 - Organifer
3 314,99 Kč
Prodejce: Organifer
663,00 Kč/1l

Organické hnojivo z ovčí vlny - pelety (20 kg na 200 m2) - Organifer
2 626,99 Kč
Prodejce: Organifer
131,35 Kč/1l

Blattglanz Spray - 750 ml - Ošetrující sprej pro pokojové a okrasné rostliny
1 255,08 Kč
Prodejce: OasisofLife
1 255 079,94 Kč/1kg

Organické hnojivo z ovčí vlny - pelety (10 kg na 100 m2) - Organifer
1 657,99 Kč
Prodejce: Organifer
165,80 Kč/1l

Sprej na lesk listu - péce o pokojové a okrasné rostliny - 250 ml - prirozený
1 049,95 Kč
Prodejce: OasisofLife
1 049 949,95 Kč/1kg

Hnojivo na trávník All-In-One (20 kg – pro 400 m2) - Organifer
1 529,99 Kč
Prodejce: Organifer
51,00 Kč/1l