Všechny kategorie
Nákupní košík
Kaufland Card
Vítejte na online marketplace!
Nabídka prodejny
 • % Nabídka
 • Akční leták
 • Kaufland Card
 • Sortiment
 • Recepty
 • Aktuálně
 • Online magazín
 • Lexikon potravin
 • Společnost
 • Kariéra
Online marketplace

Svatební dary

Svatební dary

Sotva drží svatební pozvánku ve svých rukou, klade si většina pozvaných následující otázku: Jaký svatební dar potěší novomanžele? Inspirovat se můžete našimi nápady na stylové a originální svatební dary.

Svatební dary, které potěší každého

Svatební dary, které potěší každého

Připravuje někdo ve vaší rodině nebo v kruhu přátel svatbu a vy netušíte, co darovat ženichovi a nevěstě? Kdo nechce riskovat, může vsadit na klasiku.

Nápady na dárky na svatební cestu

Nápady na dárky na svatební cestu

Většinu párů čeká po svatbě další, neméně vzrušující událost – líbánky. Kromě finančního příspěvku na společnou romantickou cestu jsou vždy vhodné i praktické dárky. Ti, kteří se chtějí vydat na pěší túru, určitě ocení turistický batoh nebo adaptér.

Nápady na dárky do společné domácnosti

Nápady na dárky do společné domácnosti

Pro některé novomanželské páry je svatba taktéž začátkem společného bydlení. Dekorační předměty, jako jsou například fotorámečky, které můžete personalizovat věnováním nebo fotografií, se hodí stejně jako třeba designová mísa na ovoce. Pokud novomanželé upřednostňují spíše praktické dárky, výbornou volbou mohou být ručníky a povlečení.

Nápady na dárky pro příjemné a romantické chvíle

Nápady na dárky pro příjemné a romantické chvíle

Během náročných měsíců svatebních příprav mají páry na sebe mnohdy jen málo času. Aby si zamilovaný pár mohl první týdny v manželství společně vychutnat, hodí se k tomu ideálně dárky, které navozují pohodu, jako například vonné svíčky, oleje do koupele nebo masážní přístroje.

Nápady na dárky pro labužníky

Nápady na dárky pro labužníky

Mají novomanželé rádi luxus a kvalitu? Pak je zaručeně potěší delikatesy a kvalitní kuchyňské spotřebiče. Luxusními pralinkami jako svatebním dárkem taky nic nepokazíte.

Svatební dary pro sehraný kuchařský tým

Svatební dary pro sehraný kuchařský tým

Sdílejí ženich s nevěstou společnou vášeň pro vaření a pečení? Výborně, tím pádem máte na výběr široký výběr možností, jako například elegantní soupravu příborů na grilování či kreativní kuchařku, kterou můžete navíc doplnit osobním věnováním.


Nejlepší a nejoriginálnější nápady na svatební dary

Už jste dostali svatební poznámku, ale vůbec netušíte, co darovat ženichovi a nevěstě? Buďte bez obav, v našem článku naleznete množství skvělých nápadů na svatební dary.

1. Jaký svatební dar potěší novomanžele?

Pro mnohé je svatba nejdůležitějším dnem jejich života. Odesláním svatební pozvánky vám nevěsta a ženich dávají najevo, že si přejí, abyste je v tento den doprovázeli. Vy jim samozřejmě chcete za tuto poctu poděkovat dokonalým svatebním darem. Pro mnohé je výběr daru náročnou úlohou, neboť dar by měl vyjádřit nejen poděkování za pozvání, ale také symbolicky popřát novomanželům úspěšný začátek jejich společné cesty životem.

Pokud si jste s ženichem či nevěstou blízcí, avšak nesdělili vám své konkrétní přání, pak může být výběr svatebního daru obzvláště náročný.

Kniha ke svatbě Není vždy jednoduché vybrat správný svatební dar.

2. Stylově naaranžovaný finanční svatební dar

Svatba a následné líbánky nejsou zrovna levné. Z tohoto důvodu si mnoho párů jako svatební dar přeje právě peníze. Pokud nastávající pár vysloví toto přání, měli byste se ho v rámci možností držet a raději se vyhnout shánění údajně praktičtějších dárků, protože domácích pomůcek a hrnců už novomanželé mohou mít dostatek. Většina hostů však odmítá vkládat bankovky do obálky, protože to považují za neosobní. Proto by bylo na místě finanční svatební dar elegantně naaranžovat.

Květiny ke svatbě Tradičním svatebním darem jsou květiny.

2.1 Tradiční způsoby zabalení daru

Existuje mnoho způsobů, jak s láskou zabalit finanční svatební dar:

 • Svatební pozdravy
 • Truhličky s pokladem (tip: naplněné mincemi)
 • Pokladničky (tematické, například na líbánky)
 • Svatební balónky
 • Poháry na šampaňské
 • Dárkové tašky
 • Dárkové krabice
 • Hlavolamy na lahve

2.2 Vlastnoručně vyrobené dary

Chtěli byste raději něco vyrobit sami? Kdo investuje čas a úsilí, může darovat peníze kreativním způsobem.

7 kreativních nápadů pro kutily, jak darovat peníze:

 1. Origami z bankovek: Poskládejte z jednotlivých bankovek origami podle určitého vzoru. Na svatbu se skvěle hodí origami ve tvaru srdíčka, ptáčka nebo květin. Poskládané bankovky můžete následně zasadit do kytice nebo fotorámečku.
 2. Svatební dort: Podobně jako plenkové dorty pro nastávající maminky můžete ve svatební den také darovat vlastnoručně udělaný „dort“. Místo plenek použijte malé ručníky nebo papírové krabičky a ozdobte dort bankovkami, dekoračními srdíčky a stužkami.
 3. Horkovzdušný balón: Pokud si novomanželé k líbánkám přejí peníze, můžete jim pomocí okrouhlého stínítka, 4 špízů, květináče (nejlépe z ratanu) a barevných stužek vyrobit mini horkovzdušný balón.
 4. Strom hojnosti: Vyberte malou pokojovou rostlinu, jako je bonsaj, a pověste na větvičky bankovky.
 5. Peníze jako dárkový papír: Pokud kromě peněz chcete darovat ještě nějakou drobnost, bankovky můžete použít jako balicí papír a dárek do nich zabalit. Použijte k tomu nejlépe transparentní lepicí pásku, kterou lze snadno od bankovek odlepit.
 6. Jackpot: Potřebovat budete přibližně 7 bankovek v hodnotě například 100 nebo 1000 Kč a fotorámeček. Bankovky na sebe naskládejte tak, aby na první bankovce byla viditelná jednička a nuly, zatímco všechny ostatní bankovky přehněte tak, aby šly vidět jen nuly. Když je takto zarámujete, bude se zdát, že zarámovaná je jen jedna bankovka s velkým počtem nul.

Kreativní finanční svatební dar. Kreativní finanční svatební dar.

3. Praktické svatební dary

Chtěli byste budoucím novomanželům namísto peněz darovat něco, co je udržitelné a zároveň praktické? Máme pro vás inspiraci:

3.1 Svatební dary na líbánky

Hned po velkolepé oslavě čekají většinu párů líbánky. Novomanželům můžete namísto peněz darovat i něco praktického. Je však důležité, abyste si předem zjistili, co si přejí, nebo se na to zeptali jejich blízkých, svědků nebo rodičů.

Při výběru dárku dbejte zejména na kvalitu – konec konců by měl dárek posloužit nejen během líbánek, ale v ideálním případě i na budoucích společných cestách. Dárek vyberte podle typu líbánek: Pokud ženich s nevěstou stráví své líbánky v hotelovém resortu, budou se jim hodit jiné dárky, než kdyby se chtěli vydat na dobrodružnou poznávací cestu.

Cestovní deník je ideálním dárkem na líbánky. Cestovní deník je ideálním dárkem na líbánky.

3.2 Užitečné dárky do domácnosti

Svatební dary v podobě praktických domácích spotřebičů, služeb nebo bytového textilu byly v minulosti velmi rozšířené. Založení společné domácnosti po svatbě není až tak běžné jako kdysi, protože většina budoucích manželů spolu bydlí již před svatbou. Kvalitní domácí pomůcky, které se manželům budou hodit, jsou však dodnes oblíbenými svatebními dary. I zde platí: Informujte se dopředu, jaké kuchyňské spotřebiče a příslušenství už novomanželé vlastní a co dostanou od ostatních hostů. Jen málokdo bude mít radost z páté sady hrnců.

Naše nápady na praktické svatební dary:

Některé předměty do domácnosti jsou nejen praktické, ale mají i skrytou symboliku. Například solnička a pepřenka představují nerozlučnou dvojku, nebo třeba sada hrnců, kterou lze interpretovat podle přísloví „na každý hrnec se najde poklička“.

3.3 Pro gurmány a milovníky wellness

Láska prochází žaludkem! Jaký svatební dar se hodí ještě lépe než dárkový koš plný dobrot? Naaranžovat můžete buď vlastní dárkový koš, nebo darujte hotový tematický koš s pestrou paletou produktů.

Pokud novomanželům chcete pomoci zotavit se po svatebním stresu, můžete se zaměřit na produkty, které navozují pohodu. Vhodnými kandidáty jsou šumivé bomby do koupele, parfémy, vonné svíčky nebo masážní přístroje.

Darujte vizuální zážitek! Dejte si na zabalení dárku obzvlášť záležet a nezapomeňte ho ozdobit stužkami a malými přívěšky.

3.4 Poukazy

Pokud chcete nastávající manželský pár obzvlášť potěšit, můžete jim darovat také klasický dárkový poukaz. Populární jsou zejména cestovní poukazy, se kterými si novomanželé po svatbě dopřejí zasloužený odpočinek. Kvůli flexibilitě by dárkový poukaz neměl být vázán na konkrétní termín. Ideálním řešením jsou také balíčky, které v sobě skrývají vícero dárkových poukazů, ze kterých si novomanželé mohou vybrat podle vlastního gusta buď výlet, nebo nějaký zážitek.

Nápady na dárkové poukazy:

 • Poukazy na kratší výlet
 • Víkendové wellness pobyty
 • Poukazy na události
 • Zážitkové poukazy
 • Poukazy na koncert
 • Poukazy do restaurace

Pokuste se vybrat takový poukaz, který reprezentuje zájmy obou partnerů, a ne jen jednoho z nich.

4. Kreativní a osobní dárky

Domníváte se, že peníze nejsou jako dárek to pravé a domácí spotřebiče jsou příliš neosobní? Představujeme vám originální svatební dary, které od vás nikdo jen tak lehce neokopíruje.

4.1 Vtipné svatební dary

Pokud se žení váš nejlepší kamarád nebo se vdává kamarádka z dětství a oba partneři mají smysl pro humor, můžete sáhnout i po vtipném svatebním daru. Nejoblíbenější jsou rozhodně piňaty ve tvaru srdce nebo květin. Jsou plné sladkostí, konfet a jiných drobností, které z nich novomanželé mohou poslepu vymlátit ještě během svatební oslavy.

S piňatou bude během svatebního dne o zábavu postaráno. S piňatou bude během svatebního dne o zábavu postaráno.

4.2 Personalizované svatební dary

Mezi vhodné dárky k tomuto významnému dni patří například i předměty personalizované jmény novomanželů nebo datem svatby. Personalizovat je možné třeba následující předměty:

4.3 Svatební oslava

Pokud jste si s ženichem a nevěstou blízcí nebo jste dokonce jejich svědkem či svědkyní, můžete jím vyjádřit poctu i tak, že sami přiložíte ruku k dílu. Kdo se například ujme úlohy zařídit květiny nebo svatební dort, odlehčí tím budoucí novomanžele nejen finančně, ale i organizačně.

Je však důležité, abyste se dopředu obeznámili s jejich představami a rozhodovali o vaší úloze společně. Je velkou výhodou, pokud svatební pár dobře znáte a můžete tak odhadnout jejich přání. Jsou to právě často sourozenci, rodiče či nejbližší přátelé, kteří namísto shánění svatebního daru přebírají organizační úlohy.

O něco méně finančně náročné ve srovnání s květinami nebo svatebním dortem je zařízení knihy pro hosty s fotografiemi z instantního fotoaparátu nebo fotoautomatu.

Budoucí manžele možná potěší, když na jejich svatbě uspořádáte bar se sladkostmi. Mini stojany se sladkostmi jsou na svatbách čím dál oblíbenější.

5. Často kladené otázky

 • Jaký svatební dar mám darovat?

  Při hledání svatebního daru máte na výběr mezi hotovostí, personalizovaným nebo praktickým dárkem, nebo také dárkovým poukazem. Před tím, než se rozhodnete, byste se měli poradit s ženichem a nevěstou nebo jejich blízkými.

 • Jak můžu naaranžovat finanční svatební dar co nejoriginálněji?

  Pokud chcete darovat peníze originálním způsobem, na internetu nebo v kreativních příručkách naleznete mnoho inspirace. Populární je například origami z bankovek ve tvaru květin.

Fotografie redakce
Důvěřuj, ale prověřuj!
Od roku 2005 vám redakční tým poskytuje užitečné informace o vašich oblíbených produktech. Naši odborníci vám pomůžou při výběru správného produktu a odpoví na často kladené otázky.